Wazamba

Wazamba është një platformë bastesh dhe kazino online në pronësi të Rabidi N.V. A është Wazamba një kompani bastesh e sigurt? E kam kontrolluar dhe dua të ndaj përvojën time. Më poshtë, do të gjeni vëzhgimet e mia. Shpresoj se do të mësoni gjithçka që po kërkoni.

Disa informacione të rëndësishme

100% e depozitës së parë deri në 100 EUR
Vizito ueb-siten
 • Pronari: Rabidi N.V.
 • Licensa: Curacao Gaming Authority
 • Suporti I klientit: support@wazamba.com, Live Chat
 • Themeluar: 2019
 • Aplikacion celular: Nr

Metodat e pagesës

mastercard, Skrill, Skrill 1-Tap, payz, Neteller, Jeton Wallet, MiFinity, tether, bitcoin, litecoin, ethereum, USD Coin, BNB, DOGECOIN, SOL, SHIB, BUSD, TRX

Lojëra

Bast, Slots, Jackpost games, Blackjack, Roulette, Video poker, Bingo, Baccarat, Live games, Craps and dice, Keno, Scratch cards, eSports betting, Crash games

Gjuhët

english

anglisht

anglisht, frëngjisht, gjermanisht, italisht, rusisht, spanjisht, çekisht, filipinase, finlandisht, greqisht, hindisht, hungarisht, indonezisht, japonisht, koreanisht, malajisht, norvegjeze, polonisht, portugalisht, sllovake, sllovene, tajlandeze, turqisht, vietnameze

Wazamba Rishikimi

Përmbledhje e shkurtër

 • Wazamba është një kompani e njohur me shtrirje ndërkombëtare.
 • Kompania operon nën një licencë nga Curacao Gaming Authority
 • Ajo ofron baste sportive, kazino, lojëra elektronike, video poker dhe bingo
 • Mbështet mënyra të shumta pagese, përfshirë kriptovalutat
 • Bonusi i mirëseardhjes në bastet sportive është 100% e depozitës së parë deri në 100 EUR.

Informacion bazë për Wazamba

Wazamba është një kompani kumari online e themeluar në vitin 2019. E licencuar nga Curacago Gaming Authority, kjo kazino ofron mijëra lojëra kryesore nga ofrues të ndryshëm, një bonus të depozitës së parë dhe opsione të ndryshme pagese për t’iu përshtatur nevojave të çdo lojtari.

Faqja është e këndshme për syrin dhe e lehtë për t’u përdorur, me kohë të shpejtë ngarkimi dhe sygjerime intuitive. Nëse keni një pyetje ose keni nevojë për ndihmë, klikoni ikonën e bisedës që ndodhet në fund për shërbimin ndaj klientit në shiritin e menusë dhe një nga anëtarët e ekipit do t’ju ndihmojë shpejt.

Në kompaninë Wazamba, do të gjeni një përzgjedhje të gjerë lojërash. Faqja përmban mbi 5000 tituj nga mbi 70 zhvillues kryesorë të softuerit, duke përfshirë Microgaming, PlaynGo, Playtech dhe Nolimit City.

Çfarë tjetër do të mësoni nga ky rishikim?

Çfarë mendoj unë për bastet sportive në Wazamba?

Mund të them se më pëlqejnë bastet sportive në Wazamba. Gjatë 30 ditëve të basteve të mia aktive në Wazamba.com, kam vendosur më shumë se 180 lloje të ndryshme bastesh në total.

Platforma ofron 35 sporte. Lojtarët mund të vënë baste në sporte të ndryshme, si hokej në fushë, futboll, basketboll, tenis dhe më shumë.

Po për kuotat? Kuotat ishin mesatarisht 1% më të larta se konkurrenca. Njësoj si në Rabona, 2% më të larta se në GGBET, 2% më të larta se në Sportaza dhe 2% më të ulëta se në 22Bet. Mjaft mirë.

Përveç basteve bazë, si bastet fituese, bastet me rezultat të saktë ose bastet me hendikep, Wazamba ofron gjithashtu baste live, të cilat u lejojnë lojtarëve të vënë baste ndërsa ndeshja është në zhvillim. Kuotat janë thjesht të sakta. Mendoj se janë të krahasueshme me konkurrencën – as më të mira, as më të këqija.

Vura re disponueshmërinë e eventeve live çdo ditë. Mesatarisht, kishte 15 sporte të disponueshme. Eventet më të disponueshme u ofruan për futbollin (mesatarisht 227), tenisin (224), ping-pongun (220), bejsbollin (72) dhe basketbollin (52).

Struktura e faqes është intuitive, me një listë të sporteve të disponueshme në anën e majtë të faqes. Eventet, si kudo tjetër, shfaqen në qendër të ekranit, me kuponin e basteve në të djathtë. Përveç kësaj, në krye të faqes mund të kalojmë midis Sportsbook, Basteve Live, Virtualeve dhe Garave me Kuaj.

Wazamba sports betting

Më poshtë është një tabelë me të gjitha sportet e disponueshme në kompaninë Wazamba.

Si e vlerësoj Kazinon Wazamba?

Më duhet ta vlerësoj Kazinon Wazamba shumë lart. Vërtet, është e vështirë të gjesh ndonjë të metë.

Wazamba mundëson një përzgjedhje të shumëllojshme të lojërave të kazinosë, duke përfshirë 4,557 lojëra elektronike, 597 tituj lojërash me tregtarë të drejtpërdrejtë dhe më shumë se 150 lojëra tavoline. Pragmatic Play ka lançuar gjithashtu përmbajtje ekskluzive për platformën që lojtarët me siguri do ta pëlqejnë. Shfletimi i serive të ndryshme që ofrojnë është i lehtë, me një opsion kërkimi që lejon lojtarët të njohin rezultatet sipas emrit të ofruesit ose lojës.

wazamba casino

Kazino live

Për ata që kërkojnë një përvojë autentike të kazinosë, Wazamba ofron një përzgjedhje prej 597 lojërash me tregtarë të drejtpërdrejtë. Nga baccarat dhe blackjack tek ruleta, Cash or Crash, Andar Bahar dhe më shumë, të gjithë titujt përdorin teknologjinë e Evolution Gaming për të siguruar një lojë të sigurt.

Më duhet të pranoj se Wazamba ofron më shumë në kazino sesa baste sportive. Mund ta ndjeni në çdo hap. Bastet janë mjaft të mira; kazino është ndoshta një nga më të mirat që kam luajtur.

Si të regjistroheni një llogari në Wazamba?

Për të filluar përdorimin e Wazamba, së pari klikoni butonin “Regjistrohu” dhe plotësoni informacionin e kërkuar në formular. Regjistrimi është i shpejtë dhe zgjat vetëm rreth 2-3 minuta.

Si ta bëni hap pas hapi?

 1. Vizitoni Wazamba.com dhe klikoni “Regjistrohu”

2. Zgjidhni një hero

wazamba hero

3. Zgjidhni një bonus, pastaj vendosni adresën tuaj të emailit, fjalëkalimin, emrin e përdoruesit dhe klikoni “Hapi tjetër”

wazamba reg step 3

4. Më pas vendosni Emrin, Mbiemrin, datëlindjen, shtetin, adresën, kodin postar, qytetin dhe numrin e telefonit

Hapja e një llogarie me Wazamba është një proces shumë i thjeshtë dhe nuk ndryshon nga regjistrimi me bastoret e tjerë. Pasi të jeni regjistruar dhe të keni depozituar paratë tuaja, mund të vendosni bastin tuaj të parë.

Cili është linku aktual i regjistrimit?

Për të vizituar Wazamba.com, thjesht klikoni butonin “Vizito ueb-siten” në krye ose në fund të ekranit. Gjithmonë do të gjeni lidhjet më të përditësuara në faqen tonë të internetit.

Cilat metoda pagese janë të disponueshme në Wazamba?

Wazamba ofron mënyra të ndryshme pagese që i përshtaten kërkesës së lojtarëve të tyre, si Neteller, Skrill, mastercard, Jeton, payz, MiFinity dhe saktësisht 11 kriptovaluta. Ata përdorin teknologjinë e kriptimit SSL për të mbrojtur informacionin personal kur depozitojnë ose tërheqin para nga platforma e tyre. Lojtarët mund të jenë të sigurt se të dhënat e tyre do të mbeten plotësisht konfidenciale.

Në varësi të metodës së zgjedhur të transaksionit, procesi i pagesës zakonisht zgjat deri në tre ditë, sa të kryhen verifikimet e duhura.

Nëse shpejtësia e tërheqjes është një përparësi për ju në një kompani online, ju mund të zgjidhni një portofol online ose kriptomonedhë, pasi ato kanë tendencë të kenë kohë më të shkurtra përpunimi: depozite dhe tërheqje.

Për t’ju dhënë një pasqyrë të plotë, kam përfshirë më poshtë tabelat me të gjitha metodat e pagesës në dispozicion.

Depozitë

Tërheqja

Siguria

Në Wazamba, mbrojtja e lojtarëve dhe siguria e të dhënave janë prioritetet kryesore. Kompania përdor teknologji të avancuar të kriptimit SSL për t’u dhënë lojtarëve një ndjenjë sigurie kur përdorin platformën. Të gjitha informacionet personale dhe financiare janë të sigurta për ata që duan të shijojnë atë që ofron kjo kazino!

Dizajni dhe lundrimi i faqes në internet

Faqja e internetit e Wazamba ofron navigim të lehtë dhe kohë të shpejtë ngarkimi. Faqja kryesore ofron qasje të shpejtë në formularët e regjistrimit, promovimet, lojërat dhe më shumë.

Faqja është gjithashtu e disponueshme në një version celular, duke funksionuar mirë në smartphone dhe tablet, duke ju lejuar të shijoni lojën kudo që të jeni! Kjo siguron një përvojë të shkëlqyer të përdoruesit, pavarësisht se çfarë pajisje përdor klienti.

Duhet thënë se faqja e internetit Wazamba është e bukur, e paraqitur në vjollcë të errët dhe portokalli. Pamja është moderne dhe intuitive.

Aplikacioni

Kompania Wazamba ofron një përvojë optimale të lojërave në kompjuterët desktop dhe pajisjet celulare.

Në kohën që unë isha duke e testuar, nuk kishte asnjë aplikacion të mundur në dispozicion për lojtarët shqiptarë.

Megjithatë, versioni i optimizuar për celular I ueb faqes lejon akses të plotë në bonuset, opsionet e pagesave, shërbimin ndaj klientit, të gjitha lojërat dhe bastet sportive.

Shërbimi ndaj klientit

Nëse lojtarët kanë ndonjë pyetje, ata mund të konsultohen me seksionin e gjerë FAQ (pyetjet e bëra më shpesh) ose të kontaktojnë drejtpërdrejt mbështetjen.

Nëse keni nevojë për ndihmë gjatë lojës apo paqartësi të ndryshme Wazamba, ata ofrojnë dy mënyra të përshtatshme kontakti. Mund të kontaktoni shpejt suportin përmes një email apo dhe bisedës së drejtpërdrejtë.

Provova të dyja mënyrat e kontaktit. Problemin e supozuar e trajtova në gjuhën shqipe. Doli që mbështetja e klientit e kuptoi se çfarë doja të thoja, madje mora një përgjigje në shqip. Nuk e di nëse zyrtarisht ofrojnë mbështetje në gjuhën tonë, por përgjigja që mora ishte e qartë dhe e lehtë për t’u kuptuar.

Metoda e kontaktitKoha e përgjigjesKontakti
EmailDeri në 24 orësupport@wazamba.com
Live Chatderi në disa minutaE disponueshme në faqen e internetit

Koha e përgjigjes

Duke përdorur bisedën, mora një përgjigje për pyetjen time në saktësisht 35 sekonda, që është një rezultat i shkëlqyer. Sigurisht që prita pak më shumë për një përgjigje me email (6 orë), por edhe ky është një rezultat i mirë.

Këndvështrime nga ekspertë të tjerë

Kam një vlerësim të lartë për dy faqe që ofrojnë informacion të besueshëm rreth industrisë së lojërave të fatit: casino.guru dhe askgamblers.com. Ata janë ndër të paktët, si ne, që përpiqen t’i rishikojnë kazinotë me ndershmëri. Atëherë, çfarë mendojnë ekspertët e casino.guru dhe askgamblers.com për Wazamba?

 • Jannete Hills nga Casino Guru i dha Wazamba një vlerësim prej 9.4/10 dhe një “Indeks Sigurie” shumë të lartë. Unë pajtohem me një vlerësim kaq të lartë.
 • Sharon Davies nga askgamblers.com i dha Wazamba një vlerësim prej 7.4/10 dhe komentet e lojtarëve në faqe janë të mira.

Termat dhe Kushtet

Termat dhe kushtet e kazinove I konsideroj si të drejta

Kufiri I ulët i tërheqjes për lojtarët e rinj: 35,000 dollarë në muaj

Çfarë bonusi mirëseardhje ofron Wazamba?

Aktualisht, Wazamba po ofron një bonus mirëseardhës për lojtarët e rinj të basteve sportive – 100% e depozitës së parë deri në 100€.

Si të merrni bonusin?

 1. Regjistroni një llogari
 2. Bëni depozitën tuaj të parë.
 3. Plotësoni kërkesën e xhiros prej 1 herë depozitës fillestare me kuota minimale 1.50.
 4. Merrni një bonus 100%.

Ky ofertë është i disponueshëm vetëm për klientët e rinj që janë regjistruar dhe kanë bërë depozitën e tyre të parë me para reale.

Për Termat dhe Kushtet e detajuara, vizitoni faqen zyrtare të Wazamba

Aktualisht, Wazamba po ofron një bonus mirëseardhës për lojtarët e rinj të kazinos – 100% e depozitës së parë deri në 500€ dhe 200 Rrotullime Falas.

Si të merrni bonusin?

 1. Bëni një depozitë minimale prej 20€.
 2. Vizitoni seksionin “Bonusi im” në profilin tuaj dhe aktivizoni promocionin.
 3. Filloni të luani me paratë bonus.

Nëse dëshironi të lexoni më shumë rreth këtij bonusi ose të regjistroni një llogari, ju rekomandoj të përdorni këtë lidhje.

Përmbledhja dhe vlerësimi im

Endrit Krasniqi

Siguria
Basti sportiv
Kazino
Suporti I klientit
Metodat e pagesës

Në përgjithësi, Wazamba ofron një mundësi të shkëlqyer me një përzgjedhje të gjerë lojërash kazino, bastesh sportive dhe bonuse të mirëseardhjes. Faqja është miqësore për lojtarët e të gjitha niveleve të përvojës dhe metodat e besueshme të pagesës garantojnë sigurinë dhe zbatimin e politikave të përgjegjshme të lojërave të fatit.

Duke marrë parasysh të gjitha aspektet, unë mund t’ua rekomandoj Wazamba lojtarëve nga vendi ynë. Në shkallën time të vlerësimit me pesë pikë, unë i jap markës Wazamba një vlerësim prej 4.8.

4.8
pros
Lejon mënyra të shumta pagese
Gama e gjerë e basteve sportive
Një gamë e gjerë lojërash kazino
Uebfaqe moderne
cons
Asnjë aplikacion celular
Kufijtë e ulët të tërheqjes për lojtarët e rinj

FAQ

 • Çfarë lloje lojërash ofron Wazamba?

  Wazamba ofron një përzgjedhje të gjerë të lojërave të kazinosë, duke përfshirë më shumë se 4500 automat, 220 tituj lojërash me krupierë të drejtpërdrejtë dhe më shumë se 150 lojëra tavoline.

 • A është Wazamba i sigurt?

  Wazamba e merr seriozisht mbrojtjen e lojtarëve dhe sigurinë e të dhënave. Teknologjia e avancuar e kriptimit SSL siguron mbrojtje në internet për lojtarët. Kazinoja ka një licencë të lëshuar nga Curacao Gaming Authority, i cili është provë e mjaftueshme e tyre
  ndershmëria.

 • Cilat janë metodat për të kontaktuar mbështetjen teknike në Wazamba?

  Lojtarët mund të kontaktojnë lehtësisht ekipin e mbështetjes teknike përmes emailit dhe bisedës së drejtpërdrejtë.

 • Cilat opsione pagese janë të disponueshme në Wazamba?

  Wazamba Casino ofron një sërë mënyrash për të depozituar dhe tërhequr, duke përfshirë kuletat elektronike dhe kriptovalutat. Depozita/tërheqja minimale është 10 EUR, dhe procesi i transaksionit zakonisht zgjat maksimumi tre ditë.

 • Çfarë bonusi mirëseardhje ofron Wazamba?

  Wazamba ofron një bonus prej 100% nga depozitimi i parë deri në një maksimum prej 100 EUR për baste sportive dhe gjithashtu 100% deri në 500 EUR dhe 200 rrotullime falas për kazino.

Verifikuar nga: Aizat Chew

Autori Endrit Krasniqi

Unë jam Endrit Krasniqi. Unë jam i specializuar në bastet sportive dhe shpesh herë ndaj informacione të ndryshme në lidhje me bastet në faqen time të internetit. Në lidhje me kompanitë që ofrojnë lojërat e fatit, strategjitë e basteve dhe kazinove online. Unë kam përgatitur një udhëzim të plotë për fushën e lojërave të fatit në Shqipëri dhe më gjerë. Falë njohurive të ndryshme dhe ekspertizës sime, përpiqem t'u ofroj lexuesve detaje të përditësuara dhe rekomandime të një nivelit të lartë.

Wazamba

4.8/5