Faqet e internetit të basteve sportive 2024

Mirë se vini në udhëzuesin tonë! Bastesportive.net, synimi ynë është të ofrojmë rekomandime të besueshme dhe të vlefshme bastesh online në Shqipëri. Nëse ju jeni një fillestar ose një bastvënës i kalitur, ne jemi këtu t’ju ndihmojë në gjetjen e kompanisë së duhur të basteve që i përshtatet nevojave dhe preferencave tuaja.

22Bet

Faqe Shqip
5/5
 • Shumë opsione pagese, duke përfshirë edhe kriptovalutat
 • Nuk ka kufizme për tërheqje
 • Shume gjuhe edhe monedha
 • Gama e gjerë e lojërave sportive dhe kazino
 • Jo të gjitha mënyrat e pagesave janë të disponueshme në të gjitha vendet
 • Tërheqjet e fitimit ndonjëherë kërkojnë shumë kohë
100% deri në 13000ALL
Vizito ueb-siten

FEZbet

4.9/5
 • Gamë e gjerë lojërash sportive dhe kazino
 • Depozita dhe tërheqje përmes kriptovalutave
 • Uebsajt I shkëlqyer dhe I lehtë për tu naviguar
 • Nuk ka aplikacion celular
 • Kufir I ulët I tërheqjes 35,000$/muaj
100% deri në 100€
Vizito ueb-siten

Librabet

4.9/5
 • Gama e gjerë e basteve sportive dhe lojërave të kazinosë
 • Mbështetje për mënyra të shumta pagese, duke përfshirë kriptovalutat
 • Kazino ndërkombëtare
 • Kufijtë e ulët të tërheqjes për lojtarët e rinj
100% deri në 100€
Vizito ueb-siten

1xbet

Faqe Shqip
4.8/5
 • Opsione të shumta bastesh
 • Aplikacioni celular
 • Monedha të shumta, mënyra të shumta pagese, duke përfshirë kriptovalutat
 • Regjistrim i shpejtë
 • Livechat nuk është për të gjitha vendet
 • Një proces mjaft i gjatë verifikimi
100% deri në 12000ALL
Vizito ueb-siten

Powbet

4.8/5
 • Regjistrimi është i mundur nga shumica e vendeve
 • Gama e gjerë e basteve sportive
 • Koleksion i gjerë i lojërave të kazinosë
 • Nuk ka aplikacion celular
 • Të gjitha depozitat duhet të vihen bast 1 herë përpara tërheqjes.
100% deri në 100€
Vizito ueb-siten

Rabona

4.8/5
 • Kazino e madhe ndërkombëtare
 • Kazino pranon regjistrime nga shumë vende
 • Faqja është përkthyer në shumë gjuhë
 • Biseda e drejtpërdrejtë disponohet 24/7
 • Kufijtë e ulët të tërheqjes për lojtarët e rinj
100% e depozitës së parë deri në 100 EUR
Vizito ueb-siten

Wazamba

4.8/5
 • Lejon mënyra të shumta pagese
 • Gama e gjerë e basteve sportive
 • Një gamë e gjerë lojërash kazino
 • Uebfaqe moderne
 • Asnjë aplikacion celular
 • Kufijtë e ulët të tërheqjes për lojtarët e rinj
100% e depozitës së parë deri në 100 EUR
Vizito ueb-siten

Quickwin

4.7/5
 • Lloje të ndryshme bastesh sportive dhe lojëra kazino
 • Ueb faqe e shkëlqyer dhe e lehtë për tu naviguar
 • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
 • Suporti permes bisedës së drejtpërdrejtë është i disponueshëm 24/7
 • Tërheqjet janë të mundshme vetëm pasi depozita të jetë luajtur plotësisht.
100% deri në 100€
Vizito ueb-siten

Sportaza

4.7/5
 • Pagesat me kriptovaluta
 • Gama e gjerë e lojërave të kazinosë dhe basteve sportive
 • Regjistrimi lejohet nga shumica e vendeve
 • Kazino ndërkombëtare
 • Jo të gjitha mënyrat e pagesës janë të disponueshme për të gjitha vendet
 • Nuk ka aplikacion celular
100% deri në 100€
Vizito ueb-siten

Betwinner

Faqe Shqip
4.6/5
 • Opsione të shumta bastesh sportive
 • Aplikacioni celular
 • Monedha të shumta, mënyra të shumta pagese, duke përfshirë kriptovalutat
 • Kufiri i ulët i fitimit: 65,000 €/ për rrotullim ose raund loje
100% deri në 10191ALL
Vizito ueb-siten
Load More

Udhëzuesi ynë është krijuar për të thjeshtuar kërkimin tuaj për kompaninë që do të bashkoheni online, duke ju kursyer kohë dhe përpjekje. Çdo rishikim është hartuar në mënyrë të përpiktë, rezultat i hulumtimit, testimit dhe krahasimit të plotë nga ekipi ynë i profesionistëve me përvojë në bastet sportive. Ne bëjmë një renditje të kompanive të ndryshme të basteve në Shqipëri, duke ju siguruar besimin dhe të shijoni procesin e bastit tuaja.

Kush mund të përfitojë nga ky udhëzues?

Ky udhëzues është për të gjithë, nga fillestarët që hedhin hapat e tyre të parë në bastet sportive deri tek individët me përvojë që kërkojnë një platformë të re për të përmirësuar përvojën e tyre të basteve. Nëse jeni duke kërkuar për një platformë të drejtë dhe të këndshme për të vendosur bastet tuaja, ju keni ardhur në vendin e duhur.

Ne e kuptojmë se çdo lojtar ka preferencat e veta kur bëhet fjalë për bastet. Disa mund të jenë entuziastë të futbollit që kërkojnë baste live, ndërsa të tjerët mund të jenë më të prirur drejt sporteve dimërore ose e-sporteve. Sido që të jenë interesat tuaja, të jeni të sigurt se ne kemi diçka të përshtatur për ju në këtë udhëzues.

Si i shqyrtojmë faqet e internetit të basteve?

Kur bëhet fjalë për vlerësimin dhe rishikimin e faqeve të internetit të kompanive të ndryshme, ne kemi një proces për të siguruar që informacioni që ofrojmë është i saktë dhe i vlefshëm. Ne e kuptojmë ndikimin e rekomandimeve tona në vendimet tuaja të investimit, kështu që ne e marrim këtë përgjegjësi seriozisht. Qëllimi ynë është të ofrojmë njohuri të paanshme dhe aktuale.

Kriteret tona të vlerësimit

Ne besojmë në përdorimin e një përqasjeje të plotë gjatë vlerësimit të faqeve të internetit të kompanive. Për ta arritur këtë, ne kemi krijuar një sërë standardesh që drejtojnë analizën dhe krahasimin tonë të çdo faqe. Këto standarde fokusohen në faktorë që ndikojnë drejtpërdrejt në përvojën e basteve.

Secili prej këtyre faktorëve luan një rol në vlerësimin tonë për një faqe interneti bastesh, duke paraqitur një pamje gjithëpërfshirëse të asaj që mund të parashikoni kur zgjidhni të angazhoheni me një platformë specifike.

Siguria dhe licencimi

Siguria është thelbësore për ata që kërkojnë të luajnë kumar në një faqe interneti bastesh. Për ta siguruar këtë, ne gjithmonë verifikojmë që faqja ka një licencë nga një rregullator i lojërave të fatit. Kjo garanton që kjo kompani i përmbahet udhëzimeve që mbrojnë të dhënat tuaja financiare.

Opsionet dhe shanset e lojës

Të kesh një sërë opsionesh bastesh është thelbësore pasi lejon fleksibilitet kur bastet në sporte dhe ngjarje të ndryshme. Marrja parasysh e gjasave është gjithashtu thelbësore. Është e dëshirueshme të gjesh një faqe bastesh që ofron vazhdimisht shanse konkurruese. Kjo siguron kthimin më të mirë në bastet fituese.

Bonuset

Bastet online ofrojnë një sërë bonusesh dhe promovimesh të cilat mund të përmirësojnë përvojën e basteve duke shtuar vlerë shtesë. Nga mirëpritja e lojtarëve me bonuse deri te ofrimi i promovimeve për klientët besnikë, ka shumë faktorë që duhen marrë parasysh kur bëhet fjalë për bonuset dhe promovimet në bastet online.

Ueb faqja

Veçoritë dhe faqosja miqësore për përdoruesit luajnë një rol në përcaktimin e përvojës së përdoruesit në një faqe interneti të basteshkruesve. Platforma duhet të jetë intuitive nga përdoruesi me navigim. Vlerësimi ynë u fokusua në aksesin e kategorive sportive dhe seksioneve të faqeve, si opsionet e pagesave, mbështetja e klientit dhe më shumë.

Shërbimi ndaj klientit

Ne gjithashtu duhet të marrim parasysh nivelin e mbështetjes së klientit. Edhe faqet e internetit të nivelit të lartë mund të hasin herë pas here probleme, kështu që shërbimi ndaj klientit luan një rol të rëndësishëm këtu. Ne shikojmë se sa e lehtë është t’i arrish ato, qoftë përmes bisedës me email, telefonatave apo mediave sociale. Përgjigjet duhet të jenë të shpejta dhe të dobishme.

Menyra pagese

Kur vlerësojmë kompanitë e basteve, ne gjithashtu marrim parasysh mënyrat e tyre të pagesës. Ata duhet të ofrojnë një sërë opsionesh të përshtatshme depozitimi dhe tërheqjeje, duke përfshirë transfertat bankare dhe kartat e kreditit, si dhe alternativa më të reja si kuletat elektronike dhe kriptovalutat.

Procesi ynë i rishikimit

Kur bëhet fjalë për vlerësimin e kompanive, ne kemi një qasje të detajuar. Procesi ynë fillon me përqasjen tonë si një lojtar.

 • Ne krijojmë një llogari, eksplorojmë veçori, vendosim baste dhe arkëtojmë fitimet për të marrë një përvojë.
 • Ne gjithashtu kontaktojmë shërbimin ndaj klientit me pyetje për të vlerësuar reagimin e tyre. Ne shqyrtojmë me përpikëri orët e tyre të funksionimit, kanalet e komunikimit dhe disponueshmërinë e mbështetjes gjuhësore.
 • Për sa i përket mënyrave të pagesës, ne eksperimentuam me opsionet e depozitimit dhe tërheqjes. Ne vlerësojmë shpejtësinë e transaksioneve. I kushtojmë rëndësi dhe çdo tarife të fshehur.
 • Për më tepër, ne hulumtojmë në sfondin e kompanisë, përfshirë licencat e saj. Ne shqyrtojmë me kujdes termat dhe kushtet për të siguruar një lojë të drejtë dhe sipas një rregulloreje.
 • Së fundi, ne përmbledhim të gjithë informacionin e mbledhur në një rishikim që gërmon në çdo aspekti të kompanisë së basteve. Ky proces i përpiktë synon të japë vlerësime të vlefshme të përshtatura posaçërisht për lojtarët.

Si mund ta mbajmë informacionin tonë të përditësuar?

Në ndryshimin e peizazhit të lojërave të fatit, është thelbësore të sigurohemi që informacioni që ne ofrojmë të mbetet i rëndësishëm. Me shfaqjen e platformave të reja të basteve dhe me ato ekzistuese që përditësojnë veçoritë e tyre, qëndrimi i informuar është thelbësor. Kjo është arsyeja pse ekipi ynë qëndron në krye të tendencave të tregut dhe përditëson rregullisht komentet dhe vlerësimet tona.

Nëse një libralidhës modifikon bonusin, kushtet ose opsionet e pagesës, ne sigurohemi që t’i pasqyrojmë këto ndryshime në rishikimin tonë.

Si mund të zgjidhni kompaninë tuaj të basteve bazuar në vlerësimet tona?

Tani që e kuptoni se si ne i krijojmë rishikimin dhe vlerësimet tona, është thelbësore të dini se si të shfrytëzoni sa më shumë këtë informacion. Optika jonë është krijuar për të qenë gjithëpërfshirëse dhe miqësore për përdoruesit, duke ju mundësuar të krahasoni platformat e libralidhësve dhe të gjeni atë që përputhet me preferencat tuaja.

Filloni duke marrë parasysh vlerësimin tonë, i cili tregon cilësinë e ofruesit të basteve. Më pas, gërmoni në seksionet e rishikimeve, ku do të gjeni njohuri të detajuara mbi aspekte si shpërblimet, zgjedhjet e lojërave ose mënyrat e pagesës që kanë më shumë rëndësi për ju.

Siguria është ndikimi më i madh në vlerësimin e përgjithshëm, dhe unë sugjeroj që së pari t’i kushtoni vëmendje kësaj.

Çfarë tjetër mund të bëni?

 • Merrni parasysh kërkesat tuaja. Përpara se të filloni kërkimin tuaj për platformën e basteve, merrni një moment për të reflektuar mbi atë që po kërkoni. Faqet e internetit të basteve nuk janë universalisht të përshtatshme, pasi ajo që funksionon mirë për një individ mund të mos funksionojë domosdoshmërisht për një tjetër. Çdo lojtar ka preferenca kur bëhet fjalë për bastet. Disa mund t’i japin përparësi një përzgjedhjeje të tregjeve sportive, ndërsa të tjerët mund të vlerësojnë ndërfaqet e përdoruesit ose nivelit të lartë të mbështetjes së klientit.
 • Krahasoni kompanitë. Pasi të kuptoni nevojat tuaja, atë që ju jeni duke kërkuar, është koha të filloni të krahasoni shërbimet e kompanive. Këtu vlerësimet tona janë të paçmueshme. Leximi i tyre do t’ju japë informacion të detajuar se çfarë ofron çdo faqe dhe si dallohet nga të tjerët. Krahasoni faqet bazuar në kriteret që janë më të rëndësishme për ju, të tilla si bonuset e ofruara, cilësia e basteve live ose shërbimi ndaj klientit.
 • Regjistrimi dhe testimi. Është një ide për të provuar se cfarë ofrohet prej secilës kompani. Shumica e kompanive të ndryshme që operojnë online ofrojnë mundësinë për të eksploruar veçoritë e tyre përpara se të vendosni të depozitoni ndonjë para. Kur provoni një prej këtyre kompanive, përqendrohuni në lehtësinë e tij ndaj përdoruesit dhe lehtësinë e tij në lundrimin online. Kontrolloni se sa e thjeshtë është të kaloni midis sporteve dhe të ekzaminoni seksionin e basteve. Sigurohuni që mund të gjeni lehtësisht atë që kërkoni. Mos harroni të provoni versionin celular të faqes në internet dhe aplikacionit.

Tregjet e njohura të basteve në Shqipëri

Shqipëria shquhet për dashurinë e saj ndaj sportit, e cila reflektohet në faqet e basteve që ofrojnë tregje për shumë sporte të njohura. Le të shohim disa nga sportet më të njohura ndër kompanitë shqiptare.

Futbolli

Futbolli është padyshim sporti më popullor në botë, si për sa i përket numrit të lojtarëve ashtu edhe për nga shumëllojshmëria e tregjeve të basteve në dispozicion. Faqet shqiptare të basteve ofrojnë opsione të ndryshme bastesh në ndeshjet vendase dhe ndërkombëtare. Mund të vini bast për çdo gjë, nga Premier League në La Liga, Champions League dhe kualifikueset e Kupës së Botës. Ne kemi përzgjedhur tre kompani, Fezbet, Rabona dhe 22bet, si më të mirat për bastet në futboll në Shqipëri.

TOP3 të basteve të futbollit

22Bet

Faqe Shqip
5/5
100% deri në 13000ALL
Vizito ueb-siten

FEZbet

4.9/5
100% deri në 100€
Vizito ueb-siten

Rabona

4.8/5
100% e depozitës së parë deri në 100 EUR
Vizito ueb-siten

Basketboll

Basketbolli është një nga sportet më të njohura në Shqipëri dhe ky popullaritet reflektohet edhe në tregun e basteve. Faqet shqiptare të basteve ofrojnë baste në kompeticione të ndryshëme basketbolli, nga Euroliga në EuroCup dhe NBA.

Faqet më të mira të basketbollit

22Bet

Faqe Shqip
5/5
100% deri në 13000ALL
Vizito ueb-siten

FEZbet

4.9/5
100% deri në 100€
Vizito ueb-siten

E-Sports

Popullariteti i esports është rritur vitet e fundit dhe po bëhet gjithnjë e më i zakonshëm në mesin e bastvënësve. Bastet ofrohen në sportet elektronike të njohura si League of Legends, Dota 2, CS:GO dhe shumë krijues të basteve ju lejojnë t’i shikoni lojërat drejtpërdrejt gjatë basteve. GGbet ka, deri tani, ofertën më të mirë të basteve esports.

GGbet

4.5/5
Bonus Mirëseardhës deri në 350%
Vizito ueb-siten

Opsionet popullore të pagesës

Libërbërësit duhet të ofrojnë një sërë mënyrash pagese për të tërhequr dhe mbajtur lojtarët. Sigurimi i lojtarëve që mund të depozitojnë dhe tërheqin fonde në mënyrë të sigurt dhe të lehtë është një faktor në zgjedhjen e platformës së basteve. Le të eksplorojmë disa nga opsionet e pagesës të ofruara nga krijuesit e basteve.

 • Kartat e kreditit dhe debitit (Visa, Mastercard): Kartat e kreditit dhe të debitit përdoren gjerësisht kudo në botë. Të gjitha kompanitë që operojnë në shqipëri ndjekin shembullin duke pranuar Visa dhe Mastercard. Lojtarët mund të bëjnë me lehtësi depozita dhe tërheqje përmes këtyre kartave, megjithëse ia vlen të kontrolloni për çdo kufizim transaksioni të vendosur nga bankat.
 • Eëallet (Neteller, Skrill): Lojtarët shqiptarë parapëlqejnë portofolat elektronike si Neteller dhe Skrill, sepse ato lehtësojnë transfertat e drejtpërdrejta nga llogaritë bankare te libraritë pa ndarë detaje të ndjeshme bankare. Këto kuleta elektronike njihen për shpejtësinë dhe efikasitetin e tyre.
 • Transferta bankare: Shumë lojtarë shqiptarë zgjedhin transferta bankare për të financuar llogaritë e tyre me bastevënës për shkak të natyrës së saj. Kjo metodë mundëson transferimin e parave, nga një llogari bankare në platformën e basteve. Sidoqoftë, koha e transaksionit mund të zgjasë pak më shumë në krahasim me përdorimin e metodave.
 • Kriptovalutat: Edhe pse kriptovalutat si Bitcoin dhe Ethereum janë relativisht të reja, ato po fitojnë popullaritet në mesin e mundësive të pagesës. Këto monedha dixhitale ofrojnë një nivel privatësie dhe sigurie, kjo është arsyeja pse më shumë librashitës tani po i pranojnë ato si një opsion pagese.
 • Kartat dhe kuponët me parapagesë: Një tjetër zgjedhje e favorizuar mes lojtarëve të fatit janë kartat me parapagesë dhe kuponët si Paysafecard. Këto metoda lejojnë transferimin e parave në faqet e libralidhësve pa kërkesën e ndarjes së detajeve të bankës ose kartës së kreditit, gjë që shton një shtresë sigurie.

Këtu janë disa sugjerime të dobishme për të vënë baste me përgjegjësi

 • Vendosni kufij për lojën tuaj. Është e rëndësishme të kesh një buxhet dhe t’i përmbahesh atij. Mos e shmangni duke kaluar mbi buxhetin tuaj ose duke u përpjekur të rikuperoni humbjet. Mos harroni, bastet duhet të jenë të kënaqshme. Është thelbësore të menaxhoni financat tuaja. Vendosja e kufijve kohorë është gjithashtu thelbësore. Përcaktoni sa orë dëshironi t’i kushtoni lojës dhe qëndroni në atë kufi. Kumari i tepërt mund të ndikojë negativisht në fushat e jetës suaj.
 • Zgjidhni një faqe bastesh me shërbim të mirë ndaj klientit: Jepni prioritet bastebërësve që ofrojnë mbështetje për klientët nga stafi që mund t’ju ndihmojë me çdo pyetje ose problem. Kërkoni sajte që ofrojnë kanale komunikimi, të tilla si biseda e drejtpërdrejtë, email ose mbështetje telefonike, në shumë gjuhë.
 • Kujdes nga mashtrimet: Përpara se të vendosni bastet tuaja, është e rëndësishme të hulumtoni reputacionin e faqes së internetit të basteve që përdorni. Shikoni komentet dhe reagimet nga përdoruesit për të vlerësuar besueshmërinë e tij. Për më tepër, verifikoni që faqja është e licencuar nga një autoritet i lojërave të fatit për të garantuar se i përmbahet rregulloreve dhe mbron të drejtat e lojtarëve.

FAQ

 • Si mund ta di nëse një faqe bastesh është e besueshme dhe e sigurt?

  Për të përcaktuar besueshmërinë e një faqeje bastesh, merrni parasysh faktorë si licencimi, reputacioni, masat e sigurisë dhe mënyrat e pranuara të pagesës. Për më tepër, leximi i komenteve dhe komenteve nga përdoruesit mund të sigurojë njohuri për besueshmërinë e sajteve.

 • Cilat janë opsionet e pagesës në dispozicion?

  Faqet shqiptare të basteve zakonisht pranojnë karta krediti dhe debiti (Visa, Mastercard), kuletat elektronike (Neteller, Skrill), transfertat bankare dhe ndonjëherë kriptovaluta si Bitcoin dhe Ethereum. Vizitoni faqen e basteve për të eksploruar mënyrat e pagesës.

 • Çfarë lloj bonusesh dhe promovimesh ofrohen?

  Regjistrimi në një platformë bastesh shpesh vjen me bonuse, lojëra falas, bonuse depozitimi dhe promovime të ndryshme. Shpërblimet specifike mund të ndryshojnë midis kompanive që operojnë online ; prandaj, rishikimi i termave dhe kushteve është thelbësor për të kuptuar të gjitha se cfarë ofrohet në tërësi.

 • Si të luani me përgjegjësi për të parandaluar varësinë nga kumari?

  Të luash me përgjegjësi përfshin vendosjen e kufijve në aktivitetet e lojërave të fatit dhe vetëm bastin e parave që je i gatshëm t’i humbësh. Mos harroni t’u përmbaheni udhëzimeve për lojërat e fatit dhe kërkoni ndihmë nëse e gjeni veten duke luftuar me një varësi nga kumari. Platformat e basteve mund të ofrojnë veçori si kufizimet e depozitave, kufizimet kohore dhe opsionet e vetëpërjashtimit për të ndihmuar në menaxhimin e aktiviteteve tuaja të lojërave të fatit.