Rabona

Rabona është një platformë bastesh dhe kazino online në pronësi të Rabidi N.V. dhe e themeluar në vitin 2019. Le të hedhim një vështrim te kompania e basteve Rabona. Më poshtë, do të gjeni vëzhgimet e mia. Shpresoj se do të mësoni gjithçka që po kërkoni. Mund ta lexoni të gjithë recensionin ose të përdorni tabelën e përmbajtjes për të shkuar direkt te tema që ju intereson.

Disa informacione të rëndësishme

100% e depozitës së parë deri në 100 EUR
Vizito ueb-siten
 • Pronari: Rabidi N.V.
 • Licensa: Curacao Gaming Authority
 • Suporti I klientit: support-en@rabona.com, Live Chat
 • Themeluar: 2019
 • Aplikacion celular: PO

Metodat e pagesës

mastercard, Skrill, Skrill 1-Tap, payz, Neteller, Jeton Wallet, MiFinity, tether, bitcoin, litecoin, ethereum, USD Coin, BNB, DOGECOIN, SOL, SHIB, BUSD, TRX

Lojëra

Bast, Slots, Blackjack, Roulette, Video poker, Bingo, Baccarat, Jackpot, Live games, Craps and dice, Keno, Scratch cards, eSports betting

Gjuhët

english

anglisht

anglisht, frëngjisht, gjermanisht, italisht, rusisht, spanjisht, arabisht, azerbajxhanisht, çekisht, finlandisht, greqisht, hindisht, hungarisht, japonez, kazak, norvegjez, polonisht, portugalisht, sllovak, slloven, tajlandez, turqisht

Rabona Rishikimi

Përmbledhje e shkurtër

 • Rabona është një kompani e njohur me shtrirje ndërkombëtare.
 • Kompania operon me licencë nga Curacao Gaming Authority
 • Ofron baste sportive, kazino, lojëra elektronike, video poker dhe bingo
 • Mbështet mënyra të shumta pagese, përfshirë kriptovalutat
 • Bonusi i mirëseardhjes në bastet sportive është 100% e depozitës së parë deri në 100 EUR

Informacion bazë për Rabonën

Rabona është një kompani bastesh dhe kazino që filloi veprimtarinë e saj në 2019 dhe është në pronësi të Rabidi N.V. Operon sipas rregulloreve të lojërave të fatit të Curacao dhe mban një licencë nga Curacao Gaming Authority. Rabona siguron respektimin e rregullave të lojërave dhe një përvojë të sigurt bastesh.

E njohur për përzgjedhjen e opsioneve të basteve dhe lojërave të kazinosë, Rabona është bërë e njohur në Evropë dhe Azi. Platforma ofron shanse të mira, bonuse dhe mbështetje të nivelit të lartë për klientët.

Përdoruesit e Rabona-s shijojnë një mjedis lojrash me qasje në ngjarjet sportive, lojëra elektronike, lojërat e tavolinës dhe opsionet e kazinosë live.

Çfarë tjetër do të mësoni nga ky rishikim?

User Experience

Lundrimi në këtë kompani Rabona është i lehtë, me një ndërfaqe miqësore për përdoruesit dhe një strukturë intuitive të faqes. Faqja e internetit ndan me lehtësi opsionet e basteve sportive dhe kazinosë, duke i lejuar përdoruesit të kalojnë mes tyre lehtësisht dhe pa vështirësi.

Sapo të hyni në faqen e internetit të Rabona, do të përshëndeteni me një dizajn elegant dhe modern në të zezë dhe të kuqe. Paraqitja e qartë dhe faqja e këndshme e bëjnë lundrimin në këtë sajt të lehtë dhe menyja kryesore ndodhet në krye të faqes për qasje të lehtë në seksionet e ndryshme.

Në botën e sotme me ritme të shpejta, aksesi përmes celularit është thelbësore për çdo kazino. Rabona plotëson këtë kërkesë duke ofruar një aplikacion celular për pajisjet Android dhe iOS. Pavarësisht nëse preferoni të përdorni aplikacionin ose të përdorni drejtpërdrejt versionin e ueb faqeve, Rabona siguron funksionalitet në të gjitha pajisjet celulare.

Baste sportive

rabona sports betting

Rabona ofron një mundësi për të apasionuarit pas sporteve, duke ofruar një përzgjedhje opsionesh bastesh si për sportet e zakonshme ashtu edhe për ato të njohura, nga futbolli dhe tenisi deri te sportet e veçanta si kërcimi me ski, që mund të jenë më pak të njohura në rajonin tonë.

Kjo kompani ofron gjithashtu baste live, të cilat ju lejojnë të vendosni bast në ngjarjet tuaja sportive ndërsa ato ndodhin.

Shumëllojshmëri sportesh

Në Kazino Rabona, ju mund të merrni pjesë në baste sportive në më shumë se 30 sporte të ndryshme, duke u kujdesur për interesa të ndryshme. Pavarësisht nëse keni një pasion për futbollin, tenisin ose garat me kuaj, sigurisht që do të jetë një mundësi bastesh që ju tërheq.

Për më tepër, Rabona ofron një seri sportesh të veçanta si Hurling Gaelic, Waterpolo dhe Kungull për ata që kërkojnë të eksplorojnë përtej ofertave kryesore në botën e basteve sportive.

Për të apasionuarit e sporteve elektronike, Rabona ofron një sërë opsionesh per bastin tuaj.

Të gjitha sportet janë të disponueshme në Rabona.com

Kazino Rabona

rabona casino

Rabona ka një kaziono që ofron një sërë lojërash kazino për t’u kujdesur për preferencat e të gjithëve. Nga një përzgjedhje e lojërave elektronike, lojërave tavoline dhe jackpot-eve, lojtarët kanë shumë opsione për të zgjedhur.

Për më tepër, me një koleksion prej mbi 100 lojërash live, lojtarët mund të bashkohen në një atmosferë autentike lojrash nga komoditeti i shtëpive të tyre.

Opsionet e slotit (lojërat elektronikë)

Nëse jeni adhurues i slot, Rabona është zgjedhja më e mirë e juaj! Me lojëra elektronike që variojnë nga makinat e frutave deri te lojëra elektronike moderne të videove, ka diçka për çdo shije.

Lojëra tavoline dhe kazino live

Për ata që kërkojnë të shijojnë emocionet e lojërave në tryezë, Rabona është vendi i duhur. Duke ofruar një sërë lojërash si blackjack, ruletë dhe baccarat , lojtarët mund të gjejnë lehtësisht një tryezë që përputhet me stilin e tyre.

Për më tepër, Rabona ofron një përzgjedhje prej më shumë se 100 lojërash të drejtpërdrejta, duke përfshirë zgjedhje të njohura si ruleta live dhe blackjack live. Me ofertues dhe ndërveprimin në kohë reale, lojtarët mund të shijojnë një ambient kazinoje pa dalë jashtë shtëpive të tyre.

Menyra pagese

Me një sërë monedhash dhe opsionesh pagese për të zgjedhur, duke përfshirë kriptovalutat, patjetër që do të gjeni një metodë që i përshtatet preferencave tuaja për të bërë depozita.

Depozitë

Rabona ofron metoda të ndryshme depozitimi, duke përfshirë kriptovalutat Neteller, Payz, MiFinity, Skrill dhe më shumë. Depozitat përpunohen jashtëzakonisht shpejt dhe plotësisht fondet janë të disponueshme për lojë menjëherë pasi të depozitohen.

Tërheqja

Kur është koha për të tërhequr fitimet, Rabona ofron metoda të ndryshme tërheqjeje, duke përfshirë kuletat elektronike si payz dhe Neteller, transfertat bankare dhe kriptovalutat. Megjithëse tërheqjet mund të zgjasin më shumë se depozitat, disa opsione mund të mundësojnë shumën në më pak se 24 orë.

Suporti ndaj klientit

Në Rabona, kompania ofron rëndësinë e ofrimit të shërbimit të nivelit të lartë ndaj klientit. Ekipi i tyre i përkushtuar është gjithmonë në gatishmëri për t’ju ndihmuar menjëherë përmes bisedës dhe emailit, duke siguruar mbështetje efektive.

Për më tepër, faqja e internetit përmban një seksion FAQ të krijuar për të adresuar pyetjet dhe për të ofruar zgjidhje për pyetjet e bëra shpesh.

Opsioni i bisedës live ofron ndihmë të menjëhershme, ndërsa adresa e emailit (support@rabona.com) përgjigjet brenda pak orësh.

Provova të dy kanalet e disponueshme të komunikimit. Në të dyja rastet, bisedat u zhvilluan në anglisht. Mora një përgjigje në biseda e drejtpërdrejtë brenda 6 minutave dhe një përgjigje me email pas një pritjeje 3-orëshe. Këto kohë përgjigje reflektojnë pozitivisht në shërbimin e ofruar.

Metoda e kontaktitKoha e përgjigjesKontakti
EmailDeri në 24 orësupport@rabona.com
Live Chatderi në disa minutaE disponueshme në faqen e internetit

Liçensë

Kazinoja ka një licencë nga Antillephone N.V., një organ rregullator në sektorin e lojërave online. Miratimi i qeverisë Curacao garanton që Rabona operon sipas standardeve, duke u ofruar klientëve një përvojë të barabartë lojrash.

Këndvështrime nga ekspertë të tjerë

Kam një vlerësim të lartë për dy faqe që ofrojnë informacion të besueshëm rreth industrisë së lojërave të fatit: casino.guru dhe askgamblers.com. Ata janë ndër të paktët, si ne, që përpiqen t’i rishikojnë kazinotë me ndershmëri. Atëherë, çfarë mendojnë ekspertët e casino.guru dhe askgamblers.com për Rabona?

 • Jannete Hills nga Casino.guru i dha Rabona një vlerësim prej 9.4/10 dhe një “Indeks Sigurie” shumë të lartë. Jam plotësisht dakord me një vlerësim kaq të lartë.
 • Irena Ducic nga askgamblers.com i dha Rabona një vlerësim prej 5.5/10, por komentet e lojtarëve në faqe janë mjaft të mira.

Termat dhe Kushtet

Termat dhe kushtet e kazinove I konsideroj si të drejta

Kufiri I ulët i tërheqjes për lojtarët e rinj: 35,000 dollarë në muaj

Bonuset

Aktualisht, Rabona po ofron një bonus mirëseardhës për lojtarët e rinj të basteve sportive – 100% e depozitës së parë deri në 100€.

Si të merrni bonusin?

 1. Regjistroni një llogari
 2. Bëni depozitën tuaj të parë.
 3. Plotësoni kërkesën e xhiros prej 1 herë depozitës fillestare me kuota minimale 1.50.
 4. Merrni një bonus 100%.

Ky ofertë është i disponueshëm vetëm për klientët e rinj që janë regjistruar dhe kanë bërë depozitën e tyre të parë me para reale.

Për Termat dhe Kushtet e detajuara, vizitoni faqen zyrtare të Rabona

Aktualisht, Rabona po ofron një bonus mirëseardhës për lojtarët e rinj të kazinos – 100% e depozitës së parë deri në 500€ dhe 200 Rrotullime Falas.

Si të merrni bonusin?

 1. Bëni një depozitë minimale prej 20€.
 2. Vizitoni seksionin “Bonusi im” në profilin tuaj dhe aktivizoni promocionin.
 3. Filloni të luani me paratë bonus.

Nëse dëshironi të lexoni më shumë rreth këtij bonusi ose të regjistroni një llogari, ju rekomandoj të përdorni këtë lidhje.

Përmbledhja dhe vlerësimi im

Endrit Krasniqi

Siguria
Basti sportiv
Kazino
Suporti I klientit
Metodat e pagesës

Rabona është një kazino dhe libër sportiv i njohur për atmosferën e saj tërheqëse të lojërave. Duke shfaqur bonuse, një sërë lojërash dhe ndërfaqe të lehtë për t’u përdorur, metoda të sigurta pagese dhe mbështetje të nivelit të lartë për klientët, Rabona ka fituar një ndjekës të fortë mes lojtarëve.

Më duhet të them se masat e sigurisë janë të nivelit të lartë.

Nëse po kërkoni një platformë lojrash që kombinon lojëra emocionuese, opsione bastesh sportive dhe një mjedis të sigurt, provoni Rabona.

4.8
pros
Kazino e madhe ndërkombëtare
Kazino pranon regjistrime nga shumë vende
Faqja është përkthyer në shumë gjuhë
Biseda e drejtpërdrejtë disponohet 24/7
cons
Kufijtë e ulët të tërheqjes për lojtarët e rinj

FAQ

 • Çfarë opsionesh pagese ofron Rabona për depozitat dhe tërheqjet?

  Rabona ofron një sërë zgjedhjesh, si Payz, MiFinity, Neteller, kriptovaluta, Jeton dhe të tjera.

 • A mund të hyj në Rabona përmes një aplikacioni?

  Absolutisht! Mund ta shkarkoni aplikacionin Rabona në pajisjen tuaj Android ose iOS. Ju gjithashtu mund të hyni lehtësisht në faqen e internetit përmes çdo shfletuesi në pajisjen tuaj.

 • Si funksionon programi VIP në Rabona?

  Programi VIP në Kazino Rabona ka pesë nivele dhe përfitime. Duke fituar pikë besnikërie ndërsa shijoni lojërat tuaja, mund të përparoni në nivele dhe të zhbllokoni më shumë përfitime shpërblyese.

 • Çfarë opsionesh lojërash ofron Kazino Rabona?

  Rabona krenohet me një përzgjedhje lojërash, duke përfshirë lojëra elektronike, lojëra tavoline, lojëra jackpot dhe përvoja të lojërave të drejtpërdrejta.

 • A është Rabona një kazino e sigurt?

  Sigurisht! Rabona operon nën licencimin dhe rregullimin nga Antillephone N.V., duke siguruar një mjedis të ndershëm lojrash.

Verifikuar nga: Aizat Chew

Autori Endrit Krasniqi

Unë jam Endrit Krasniqi. Unë jam i specializuar në bastet sportive dhe shpesh herë ndaj informacione të ndryshme në lidhje me bastet në faqen time të internetit. Në lidhje me kompanitë që ofrojnë lojërat e fatit, strategjitë e basteve dhe kazinove online. Unë kam përgatitur një udhëzim të plotë për fushën e lojërave të fatit në Shqipëri dhe më gjerë. Falë njohurive të ndryshme dhe ekspertizës sime, përpiqem t'u ofroj lexuesve detaje të përditësuara dhe rekomandime të një nivelit të lartë.

Rabona

4.8/5