Sportaza

Sportaza është një platformë bastesh dhe kazino online në pronësi të Rabidi N.V. dhe e themeluar në vitin 2021. A është Sportaza një kompani bastesh e sigurt? E kam kontrolluar.

Disa informacione të rëndësishme

100% deri në 100€
Vizito ueb-siten
 • Pronari: Rabidi N.V.
 • Licensa: Curacao Gaming Authority
 • Suporti I klientit: support@sportaza.com, Live Chat
 • Themeluar: 2021
 • Aplikacion celular: Nr

Përdorimi i VPN-së nuk lejohet

Metodat e pagesës

Bank transfer, Skrill, Skrill 1-Tap, payz, Neteller, Jeton, MiFinity, tether, bitcoin, litecoin, ethereum, USD Coin, BNB, DOGECOIN, SOL, Shiba, TRON, BUSD

Lojëra

Bast, Slots, Blackjack, Roulette, Video Poker, Bingo, Baccarat, Jackpot, Live games, Keno, eSports betting

Gjuhët

english

anglisht

kroate, sllovene, sllovake, angleze, gjermane, finlandeze, hungareze, norvegjeze, polake, portugeze, turke, çeke, hindu, frëngjisht, spanjisht, italisht, greqisht, arabisht

Sportaza Rishikimi

Ky është rishikimi im për kompaninë e basteve Sportaza. Në këtë përmbledhje do të ndaj të gjithë eksperiencën time, ku ka një analizë gjithëpërfshirës i të gjitha aspekteve të kompanive të basteve sportive që unë i konsideroj vendimtare.

Testimi është bërë për një muaj lundrim në faqen e tyre të internetit, vendosjes së basteve, testimit të lojërave të kazinosë, ndërveprimit me ekipin e tyre të mbështetjes së klientit dhe testimit të metodave të ndryshme të pagesës për depozitimin dhe tërheqjen e fondeve.

Ajo që e veçon Sportazën janë veçoritë e saj unike, të cilat do t’i shqyrtojmë në seksionet e mëposhtme. Ju mund të njiheni me të gjithë rishikimin ose të hidheni direkt në seksione specifike duke përdorur tabelën e përmbajtjes së dhënë. Shpresoj t’ju jap të gjitha përgjigjet që dëshironi për Sportazën.

Përmbledhje e shkurtër

 • Sportaza operon me licencë nga Curacao Gaming Authority.
 • Është një kompani e sigurt dhe e besueshme
 • Ofron mënyra të shumta pagese, duke përfshirë kriptovalutat
 • Bonusi i mirëseardhjes për bastet sportive është 100% deri në 100 EUR, dhe për kazinonë 100% deri në 500 EUR + 200 rrotullime falas

Informacion bazë për Sportazën

Ueb faqja Sportaza menaxhohet nga Rabidi N.V., një kompani e regjistruar në Curacao me numrin e regjistrimit 151791 dhe e vendosur në Dr. H. Fergusonweg 1 Willemstad, Curacao. Ata kanë një licencë nga Curacao Gaming Authority (Nr. 8048/JAZ), duke siguruar respektimin e rregulloreve të sigurisë dhe praktikave të ndershme të lojërave dhe duke vendosur Sportaza-n si një platformë të sigurt për baste.

Çfarë mund të mësoni nga ky rishikim?

Përvoja e basteve sportive

Sportaza sports betting

Për të gjithë ju që adhuroni bastet sportive dhe të gjithë aktivitetet e basteve, Sportaza ofron një përzgjedhje lojërash që plotësojnë preferencat e tyre. Pavarësisht nëse jeni të fokusuar në futboll, basketboll, tenis, kriket ose sporte të tjera nga e gjithë bota, ato do të jenë të mundura për tu bashkuar online.

Kur u bashkova për herë të parë në faqen e internetit, gama e ngjarjeve sportive më befasoi. Koeficientët gjithashtu dukeshin të mira në të njëjtin nivel me atë që ofrojnë platformat e tjera – as të jashtëzakonshme dhe as nën mesataren.

Sportaza shkon përtej ofrimit të një game të gjerë disiplinash sportive. Ato ofrojnë gjithashtu një sërë opsionesh bastesh, nga bastet si parashikimi i fituesve të ndeshjeve e deri te ato më të ndërlikuara si hamendësimi i golashënuesit të parë. Në Sportaza, ka shumë zgjedhje për të ngritur përvojën tuaj të basteve.

Më poshtë është një tabelë me të gjitha sportet që mund të gjeni në Sportaza.

Bast live

Nëse doni të ndjeni emocionin e parashikimit të ndeshjes aktuale, Sportaza ka një rubrikë bastesh live. Në momentin që njoha këtë seksion, mbeta i mahnitur nga shumëllojshmëria e sporteve dhe sa e lehtë ishte të ndiqja ndeshjet.

Në seksionin e basteve të drejtpërdrejta, ju mund të mbani gjurmët e ndeshjeve në kohë reale dhe të merrni vendime të informuara për bastet bazuar në ngjarjet që po zhvillohen. Koeficientët janë të luhatshëm ndërsa lojërat përparojnë, duke paraqitur mundësi për ata që mund të parashikojnë me saktësi dinamikën e lojës.

Sportaza ofron një koleksion bastesh të përshtatura për t’u kujdesur për profesionistët me përvojë dhe për lojtarët e rrinj.

Kazino Sportaza

Jam i sigurt që do të shijoni gamën e lojërave që ofron Sportaza Casino. Nga opsionet si ruleta, blackjack-u dhe pokeri te slotet novatore dhe magjepsëse, kjo kazino është një strehë për lojtarët.

Bazuar në përvojën time, një nga përfitimet e Sportaza Casinos është cilësia më e lartë e lojërave të saj. Platforma bashkëpunon me zhvilluesit kryesorë të softuerëve në mbarë botën, duke përfshirë NetEnt dhe Microgaming. Kjo siguron që lojtarët të shijojnë lojëra me cilësi të lartë me grafikë dhe efekte zanore gjithëpërfshirëse.

Cilat lojëra elektronike janë në dispozicion?

Koleksioni i lojërave elektronike është i gjerë, duke ofruar një sërë titujsh që përshtaten për ju, shijeve dhe preferencave. Aktualisht, ka 6625 lojëra për tu bashkuar.

Disa tituj përfshijnë Dead or Alive 2, Arabian Nights dhe Thunderstruck II. Nëse nuk keni vendosur ende se çfarë të luani, operatori ka përgatitur një listë të lojërave elektronike më të njohura.

Kazino live

Sportaza përmban gjithashtu një seksion të drejtpërdrejtë të kazinosë ku lojtarët mund të luajnë versione të ruletës, blackjack-ut dhe pokerit, ndër lojëra të tjera. Në total, ka më shumë se 200 lojëra në dispozicion.

Ndërsa luani, mund të ndërveproni me ofruesit dhe lojtarët e tjerë.

Ueb faqja e internetit dhe navigimi

Një nga elementët më të rëndësishëm të faqes së internetit të basteshkruesve është navigimi dhe qartësia e tij e lehtë. Sportaza shquhet në këtë aspekt me dizajnin e saj të lehtë për t’u përdorur, duke u ushqyer si për përdoruesit me përvojë ashtu edhe për përdoruesit e rinj.

Një plan urbanistik i organizuar i lejon përdoruesit të gjejnë me shpejtësi atë që u nevojitet me disa klikime. Seksionet kryesore si bastet sportive, lojërat e kazinosë, opsionet e drejtpërdrejta të kazinosë dhe promovimet janë qartë të dukshme në meny. Për më tepër, funksionet thelbësore si regjistrimi, veçoritë e hyrjes dhe mbështetja e klientit janë të vendosura në mënyrë të përshtatshme.

Zgjedhja e ngjyrave dhe grafikave të Sportazas krijon një mjedis për përdoruesit. Faqja e internetit ngarkohet shpejt dhe funksionon pa probleme, duke siguruar një përvojë pa probleme për të gjithë vizitorët.

A disponon një aplikacion celular?

Për një lundrim më të qetë, kompanitë e basteve moderne të lojërave duhet të sigurojnë që platformat e tyre të funksionojnë pa probleme në të gjitha pajisjet, qofshin ato desktop, smartphonë ose tableta.

Vlen të përmendet se versioni celular i Sportaza pasqyron versionin desktop për sa i përket qartësisë dhe lehtësisë së përdorimit. Faqet ngarkohen menjëherë në pajisje, duke ruajtur navigimin miqësor për përdoruesit.

Lojërat e kazinosë, opsionet e basteve dhe skedat e promovimeve, si dhe funksionet thelbësore si regjistrimi dhe mjetet e mbështetjes së klientit, shfaqen dukshëm për qasje të shpejtë.

Nuk ka një aplikacion të dedikuar për celular, por kjo nuk do e bëjë aspak të pamundur lundrimin tuaj online. Sipas Google, Sportaza supozohet se ka një aplikacion për lojtarët. Unë u përpoqa ta kërkoja në faqen e tyre të internetit, Google Play ose App Store. Ndoshta është e pamundur për lundrim në venin tonë, gjithësesi do të keni një eksperiencë tepër pozitive..

Sidoqoftë, më duket shumë i përshtatshëm lundrimi në ueb faqen e internetit të telefonit tim dhe nuk e shoh nevojën për të shkarkuar aplikacionin.

Menyra pagese

Sportaza e kupton rëndësinë e sigurimit të lojtarëve me mënyra të sigurta pagese.

Ata pranojnë mënyra pagese si Visa dhe MasterCard, kuleta elektronike si Skrill, Neteller dhe kriptovaluta si Bitcoin, Ethereum, Ripple dhe Litecoin.

Për më tepër, Sportaza ofron mundësinë për të blerë kriptovaluta të mbështetura përmes MoonPay nëse preferoni të përdorni kriptovaluta për transaksione.

Lista e plotë e mënyrave të pagesës përfshin Mastercard, Skrill 1 Tap, Payz, Neteller, Jeton, MuchBetter, Tether, Bitcoin, Litecoin, Ethereum, BNB, Dogecoin, ShibaCoin dhe TRON.

Mbështetja e klientit

Sportaza ofron dy mënyra për të kontaktuar: email ose bisedë live.

Nëse keni ndonjë pyetje ose problem, mos ngurroni t’i dërgoni email support@sportaza.com. Ekipi i shërbimit të klientit është i gatshëm për përgjigjet e tij profesionale.

Përndryshe, mund të zgjidhni bisedën për ndihmë. Përfaqësuesit e shërbimit ndaj klientit janë efikas, të sjellshëm dhe të gatshëm për të ndihmuar me shqetësimet.

Unë personalisht i kam testuar të dyja metodat e komunikimit. Biseda e drejtpërdrejtë është shumë më e shpejtë në kohën e përgjigjes. Brenda 40 sekondave nga dërgimi i një mesazhi, mora konfirmimin se një agjent po merrej me pyetjen time. Në mënyrë të ngjashme, mora një përgjigje me email brenda katër orëve, e cila ishte jashtëzakonisht e shpejtë.


Metoda e kontaktit
Koha e përgjigjesKontakti
EmailDeri në 24 orësupport@sportaza.com
Live Chatderi në disa minutaE disponueshme në faqen e internetit

Si të regjistroni një llogari?

Pasi të vizitoni faqen kryesore, gjeni butonin e regjistrimit në cep të saj. Klikoni mbi të për të hyrë në një faqe ku do të vendosni detaje si fjalëkalimi dhe adresa juaj e emailit. Mos harroni të pajtoheni me Termat dhe Kushtet dhe të verifikoni që jeni në moshë (mbi 18 vjeç). Më pas, do t’ju kërkohet informacione të tilla si emri juaj i plotë, numri i telefonit dhe adresa e banimit.

Lojërat e fatit të përgjegjshme

Sportaza e merr seriozisht lojën e fatit të përgjegjshëm. Platforma është e vetëdijshme për pasojat e mundshme negative të lojërave të fatit dhe ofron mjete dhe burime për të mbrojtur lojtarët.

Ekzistojnë mundësi për kufizimin e depozitave, kohën e lojës dhe madje edhe bllokimin e llogarive përkohësisht ose përgjithmonë nëse është e nevojshme.

Këndvështrime nga ekspertë të tjerë

Kam një vlerësim të lartë për dy faqe që ofrojnë informacion të besueshëm rreth industrisë së lojërave të fatit: casino.guru dhe askgamblers.com. Ata janë ndër të paktët, si ne, që përpiqen t’i rishikojnë kazinotë me ndershmëri. Atëherë, çfarë mendojnë ekspertët e casino.guru dhe askgamblers.com për Sportaza?

 • Natalia Burlutskaia nga Casino.guru i dha Sportaza një vlerësim prej 8.8/10 dhe një “Indeks Sigurie” të lartë. Ajo gjeti disa pika në Termat dhe Kushtet që i konsideroi të padrejta, gjë me të cilën nuk mund të bie dakord.
 • Sharon Davies nga askgamblers.com i dha Sportaza një vlerësim prej 6.5/10 dhe komentet e lojtarëve në faqe janë mjaft të mira.

Termat dhe Kushtet

Termat dhe kushtet e kazinosë I konsideroj të drejta.

Sportaza ndalon strategji specifike bastesh, por nuk kam hasur të përdoret ky rregull.

Bonuset

Aktualisht, Sportaza po ofron një bonus mirëseardhës për lojtarët e rinj të basteve sportive – 100% e depozitës së parë deri në 100€.

Si të merrni bonusin?

 1. Regjistroni një llogari
 2. Bëni depozitën tuaj të parë.
 3. Plotësoni kërkesën e xhiros prej 1 herë depozitës fillestare me kuota minimale 1.50.
 4. Merrni një bonus 100%.

Ky ofertë është i disponueshëm vetëm për klientët e rinj që janë regjistruar dhe kanë bërë depozitën e tyre të parë me para reale.

Për Termat dhe Kushtet e detajuara, vizitoni faqen zyrtare të Sportaza.

Aktualisht, Sportaza po ofron një bonus mirëseardhës për lojtarët e rinj të kazinos – 100% e depozitës së parë deri në 500€ dhe 200 Rrotullime Falas.

Si të merrni bonusin?

 1. Bëni një depozitë minimale prej 20€.
 2. Vizitoni seksionin “Bonusi im” në profilin tuaj dhe aktivizoni promocionin.
 3. Filloni të luani me paratë bonus.

Nëse dëshironi të lexoni më shumë rreth këtij bonusi ose të regjistroni një llogari, ju rekomandoj të përdorni këtë lidhje.

Përmbledhja dhe vlerësimi im

Endrit Krasniqi

Siguria
Basti sportiv
Kazino
Suporti I klientit
Metodat e pagesës

Në përgjithësi, kam pasur një përvojë shumë pozitive me kompaninë e argëtimit Sportaza. Me një gamë të gjerë ngjarjesh dhe bastesh sportive, një gamë të gjerë lojërash kazino, një faqe interneti miqësore për përdoruesit, shërbime të dobishme për klientët dhe një përkushtim solid ndaj sigurisë dhe lojërave të përgjegjshme të fatit, Sportaza është padyshim një nga kompanitë më të mirë.

Natyrisht, vura re disa të meta. Një mangësi është nevoja për një aplikacion. Ndonëse ky mund të jetë një problem për disa përdorues, për mua personalisht nuk duket si I tillë pasi faqja celulare është e optimizuar mirë, kështu që një aplikacion është opsional.

Si rezultat, vlerësimi im i përgjithshëm është 4,7/5. Sportaza është vendi perfekt për të gjithë lojtarët e pasionuar, pavarësisht nga përvoja dhe preferencat e tyre. Ky është një libralidhës që ia vlen të rekomandohet.

4.7
pros
Pagesat me kriptovaluta
Gama e gjerë e lojërave të kazinosë dhe basteve sportive
Regjistrimi lejohet nga shumica e vendeve
Kazino ndërkombëtare
cons
Jo të gjitha mënyrat e pagesës janë të disponueshme për të gjitha vendet
Nuk ka aplikacion celular

FAQ

 • Çfarë bonusi të basteve sportive ofron Sportaza?

  Bonusi i mirëseardhjes për bastet sportive është 100% e depozitës së parë, deri në 100 euro.

 • Çfarë bonuse mund të marr nëse dua të luaj në kazino?

  Në kazino, ju mund të merrni një bonus 100% mirëseardhje deri në 500 EUR, 200 rrotullime falas dhe 1”Gaforre Bonus” Oferta është e disponueshme pas pagesës së parë.

 • Cilën mënyrë pagese mund të zgjedh?

  Sportaza ofron shumë mënyra pagese, duke përfshirë Visa dhe MasterCard, kuletat elektronike të tilla si Skrill, Neteller dhe kriptomonedha si Bitcoin, Ethereum, Ripple dhe Litecoin.

 • Si mund të kontaktoj mbështetjen e klientit?

  Ekzistojnë dy mënyra kryesore për të kontaktuar mbështetjen e klientit: nëpërmjet emailit në support@sportaza.com ose bisedës live në faqen e internetit

 • A është Sportaza një kazino e sigurt?

  Po, Sportaza thekson sigurinë dhe lojën e përgjegjshme. Platforma ofron një shumëllojshmëri mjetesh dhe burimesh që synojnë mbrojtjen e lojtarëve dhe garantimin e sigurisë së të gjitha të dhënave. Sportaza ka gjithashtu një licencë nga Curacao Gaming Authority, i cili është një provë e mjaftueshme për të konfirmuar sigurinë e kësaj basteshjeje.

Verifikuar nga: Aizat Chew

  Autori Endrit Krasniqi

  Unë jam Endrit Krasniqi. Unë jam i specializuar në bastet sportive dhe shpesh herë ndaj informacione të ndryshme në lidhje me bastet në faqen time të internetit. Në lidhje me kompanitë që ofrojnë lojërat e fatit, strategjitë e basteve dhe kazinove online. Unë kam përgatitur një udhëzim të plotë për fushën e lojërave të fatit në Shqipëri dhe më gjerë. Falë njohurive të ndryshme dhe ekspertizës sime, përpiqem t'u ofroj lexuesve detaje të përditësuara dhe rekomandime të një nivelit të lartë.

  Sportaza

  4.7/5