Dafabet

Sot, doja të diskutoja përvojën time me një kompani bastesh të preferuar nga lojtarët aziatikë dhe të Paqësorit që nga viti 2004. Platforma për të cilën po i referohem është Dafabet, një platformë bastesh dhe kazino online në pronësi të Osmila N.V. dhe e themeluar në vitin 2004. Më poshtë, do të ndaj mendimet e mia për të. Mund ta lexoni të gjithë recensionin ose të përdorni tabelën e përmbajtjes për të kaluar direkt te seksioni që ju intereson.

Disa informacione të rëndësishme

50% deri në 80 EUR
Vizito ueb-siten
 • Pronari: Osmila N.V.
 • Licensa: Curacao Gaming Authority
 • Suporti I klientit: ensupport@dafabet.com, Live Chat, 00 800-7423-2274
 • Themeluar: 2004
 • Aplikacion celular: PO

Përdorimi i VPN-së nuk lejohet

Metodat e pagesës

Skrill, Neteller, tether, USDC, ethereum, DAI

Lojëra

Bast, Slots, Blackjack, Roulette, Video Poker, Baccarat, Jackpot, Live games, Keno, eSports betting

Gjuhët

english

anglisht

Anglisht, Kinezisht, Spanjisht, Polonisht, Bengalisht, Greqisht, Hindi, Indonezisht, Japonisht, Koreane, Portugeze, Tajlandeze, Vietnamisht

Dafabet Rishikimi

Përmbledhje e shkurtër

 • Dafabet ofron një gamë të gjerë sportesh, bonuse interesante dhe promovime të ndryshme.
 • Është një kompani e sigurt dhe e besuar
 • Bonusi i mirëseardhjes për bastet sportive është 50% deri në EUR80, ndërsa bonusi i kazinosë është 100% deri në EUR130

Informacion bazë për Dafabet

Dafabet është një platformë e mirë-krijuar e lojërave të fatit në internet që funksionon që nga viti 2004. E themeluar në Makati, Filipine, kompania është një filial i AsianBGE, një ent në pronësi private të licencuar nga Cagayan Economic Zone Authority (CEZA) dhe i rregulluar nga First Cagayan Leisure and Resorts (FCLRC).

Duke u fokusuar fillimisht në tregun aziatik, Dafabet zgjeroi aktivitetin e saj në Mbretërinë e Bashkuar. Kompania fitoi shikueshmëri të konsiderueshme duke sponsorizuar disa klube të njohura futbolli, duke përfshirë Bournemouth, Norwich City, Aston Villa, Blackburn Rovers, Sunderland FC, Burnley FC, Everton FC dhe Celtic FC. Këto partneritete strategjike e kanë ndihmuar Dafabet të krijojë një prani të fortë të markës në Mbretërinë e Bashkuar.

Licencimi dhe rregullimi

Përveç licencës së saj në Filipine, Dafabet operon në Mbretërinë e Bashkuar nën një licencë në distancë të mbajtur nga AsianBGE (Isle of Man) Limited. Komisioni i lojërave të fatit në Britaninë e Madhe menaxhon dhe rregullon këtë ent, duke siguruar që Dafabet t’u përmbahet standardeve strikte të drejtësisë, sigurisë dhe lojërave të fatit të përgjegjshëme.

Besoj që ky rishikim t’u përgjigjet të gjitha pyetjeve tuaja. Çfarë mund të mësoni prej saj?

Bastet sportive

dafabet sports betting

Dafabet ofron një seri sportesh, nga futbolli, basketbolli, tenisi dhe badmintoni deri te opsionet më të veçanta si biliardo dhe shigjetat. Diversiteti është mbresëlënës – jo diçka që hasni çdo ditë në platformat kryesore të basteve dhe lojërave në internet.

Koeficientët janë në të njëjtin nivel me konkurrencën ndonjëherë më mirë, ndonjëherë më ndryshe. Ka gjithashtu një shumëllojshmëri të llojeve të basteve. Ju mund të vendosni baste si: fitim, barazim, humbje ose të futeni në opsione komplekse si golashënuesi i parë, goditjet totale të këndit, numri i kartonëve të verdhë dhe shumë të tjera.

Dafabet ka vlerësimin maksimal që ofron njohuri dhe udhëzues bastesh për të ndihmuar fillestarët të bëjnë vendime të informuara.

Më poshtë është një tabelë që shfaq të gjitha sportet e ofruara në Dafabet

Bast Live

Dafabet gjithashtu ofron një platformë miqësore për të gjithë përdoruesit për baste live me zgjedhje të ndryshme. Për më tepër, ai ofron statistika që rezultojnë të dobishme për marrjen e vendimeve strategjike gjatë momenteve vendimtare të bastit tuaj.

Duke mbuluar futbollin deri te tenisi dhe çdo sport të mundshëm, Dafabet ofron mundësi të shumta bastesh live për ju që t’i eksploroni.

Paraqitja e faqes së ueb-it është e qartë. Në anën e djathtë, ju mund të shihni të gjitha sportet. Në mes, ka një listë të ngjarjeve nga të cilat mund të zgjidhni. Fleta tuaj e basteve do të shfaqet në të djathtë nëse dëshironi të vini bast.

Kazino Dafabet

Seksioni kazino Dafabet ofron një sërë lojërash, duke përfshirë lojëra elektronike (slots), blackjack, ruletë dhe më shumë. Ajo që tërheq më shumë vëmendjen gjatë vizitës sime ishte shumëllojshmëria e opsioneve të lojërave. Lojtarët mund të zgjedhin nga lojëra të ndryshme kazino, veçanërisht nga ofruesit kryesorë të programeve kompjuterike si Playtech dhe NetEnt.

Kazino live

Sigurisht, ofrohet edhe një seksion kazino e drejtpërdrejtë. Falë teknologjisë së transmetimit të videove, ju mund të ndërveproni me tregtarët dhe lojtarët e tjerë sikur të ishit me ta.

Ka ofertues të vërtetë, lojëra reale dhe ndërveprime reale. Dafabet ofron një gamë të gjerë lojërash kazino të drejtpërdrejta, të tilla si Baccarat, Roulette, Blackjack, etj., të gjitha të ofruara nga ofertues profesionistë dhe miqësorë.

Dizajni dhe navigimi i faqes në internet

Kur bëhet fjalë për dizajnin dhe lundrimin e faqes në internet, Dafabet dallohet me ueb faqen e tij të përdoruesit. Gjithçka është e organizuar mirë për lehtësinë e përdoruesit. Një menu në krye të faqes ju drejton në seksionet kryesore, nga sportet në kazino live.

Faqja kryesore ofron veçori të ndryshme, duke përfshirë promovime, lojëra të njohura dhe ngjarje të ardhshme sportive. Kjo e bën të lehtë për ju që të lundroni pa mundim në botën e Dafabet.

Aplikacioni celular Dafabet

Nuk ka rëndësi nëse jeni përdorues i Android ose iOS – Dafabet ofron një lundrim pa probleme në lojërat celulare. Aplikacioni i tyre është një portë për qasje të shpejtë në lojërat tuaja të preferuara, bastet sportive dhe lojërat e kazinosë, pavarësisht se ku jeni.

Faqja miqësore e aplikacioneve ju lejon të lundroni nëpër burimet e saj në mënyrë intuitive. Në këtë mënyrë, ju do të gjeni lojërat ose ngjarjet për të cilat ju interesojnë pa shumë kërkime – një plus për opsionin e basteve live, i cili shton adrenalinën e kënaqësisë sportive.

Menyra pagese

Lidhur me mënyrat e pagesës, Dafabet ofron disa opsione të aksesueshme dhe fleksibël për të lejuar lojtarët Shqiptarë të kryejnë transaksione të shpejta dhe të sigurta. Le të hedhim një vështrim në disa nga metodat kryesore të disponueshme:

 • Portofoli elektronik: Opsionet e portofolit elektronik si Skrill, Neteller mund të përdoren për të bërë shpejt depozita dhe tërheqje.
 • Kripto: Lojtarët mund të përdorin gjithashtu kriptovaluta si Bitcoin, Tether, USDC, Ethereum dhe DAI për të kryer transaksione.

Ndiqni termat dhe kushtet specifike që mund të zbatohen për secilën mënyrë pagese, si kufijtë minimalë të depozitave dhe kohët e përpunimit të tërheqjes. Të gjitha informacionet e përditësuara gjenden lehtësisht në faqen e tyre të internetit.

Shërbimi i klientit

Arsyeja pse Dafabet fokusohet kryesisht në tregjet e Azi-Paqësorit, shërbimi ndaj klientit nuk është i disponueshëm në gjuhën shqipe. Sidoqoftë, përdoruesit mund të komunikojnë në anglisht, kështu që kjo nuk krijon asnjë problem. Ekzistojnë disa mënyra kontakti:

 • Biseda e drejtpërdrejtë: Dafabet ofron një shërbim bisede të drejtpërdrejtë 24/7. Me bisedën e drejtpërdrejtë, përdoruesit mund të marrin ndihmë të shpejtë dhe të saktë në çdo kohë. Kjo është mënyra më e shpejtë për të zgjidhur çdo problem ose për t’iu përgjigjur çdo pyetjeje.
 • Email: Përdoruesit mund të kontaktojnë gjithashtu Dafabet përmes emailit në ensupport@dafabet.com. Kujdes, megjithatëse koha e përgjigjes mund të jetë më e gjatë se kur përdorni bisedën e drejtpërdrejtë.
 • Telefoni: Numri i telefonit për lojtarët shqiptarë është 00 800-7423-2274

Si të regjistroni një llogari?

Regjistrimi i një llogarie në Dafabet është një proces relativisht i thjeshtë. Pas kërkesës tuaj për regjistrim, Dafabet kërkon informacione të caktuara personale dhe verifikim për të regjistruar një llogari të re. Procesi zakonisht përfshin hapat e mëposhtëm:

 • Vizitoni faqen zyrtare të Dafabet dhe klikoni në butonin e regjistrimit.
 • Plotësoni informacionin e kërkuar, duke përfshirë emrin, adresën e emailit, fjalëkalimin dhe informacione të tjera të kërkuara.
 • Kryheni verifikimin e adresësës tuaj të emailit.
 • Pasi të aktivizohet llogaria juaj, mund të bëni depozitën tuaj të parë dhe të përfitoni nga bonusi i mirëseardhjes, nëse ka.

Dafabet i përmbahet standardeve të sigurisë së lartë dhe mbron me kujdes të dhënat e përdoruesve, është e rëndësishme që përdoruesit të mbajnë gjithashtu konfidenciale informacionin e llogarisë së tyre dhe të ofrojnë qasje të sigurt në platformë. Sigurohuni që të zgjidhni një fjalëkalim të fortë dhe të mos ia zbuloni askujt.

Kumar i Përgjegjshëm në Dafabet

Dafabet është një platformë që është e përkushtuar ndaj lojërave të fatit të përgjegjshëme dhe drejton disa projekte për të ndihmuar përdoruesit që mund të kenë probleme me lojërat e fatit. Kjo perfshin:

 • Vendosja e kufijve: Dafabet i lejon përdoruesit të kufizojnë shumën që mund të vendosin bastin ose depozitojnë brenda një periudhe të caktuar, si një masë parandaluese kundër lojërave të fatit.
 • Mbështetje: Ueb faqja e tyre ofron lidhje me organizata të tilla si Gamblers Anonymous, GamCare dhe Gambling Therapy, të cilat ofrojnë mbështetje dhe ndihmë për ata që luftojnë me varësinë e lojërave të fatit.
 • Të gjithë punonjësit në Dafabet, veçanërisht në ekipin e mbështetjes së klientit, i nënshtrohen trajnimeve specifike për t’u marrë dhe këshilluar përdoruesit që mund të kenë probleme me lojërat e fatit.

Lojarat e fatit duhet të trajtohet si një formë argëtimi, jo si një mënyrë për të gjeneruar të ardhura. Prandaj, Dafabet përpiqet të sigurojë një mjedis të sigurt dhe të përgjegjshëm për përdoruesit e tij, duke u siguruar që ata të mund të shijojnë lojërat në mënyrë të shëndetshme dhe të kontrolluar.

Këndvështrime nga ekspertë të tjerë

Kam një vlerësim të lartë për dy faqe që ofrojnë informacion të besueshëm rreth industrisë së lojërave të fatit: casino.guru dhe askgamblers.com. Ata janë ndër të paktët, si ne, që përpiqen t’i rishikojnë kazinotë me ndershmëri. Atëherë, çfarë mendojnë ekspertët e casino.guru dhe askgamblers.com për Dafabet?

 • Matej Novota nga Casino.guru i dha Dafabet një vlerësim prej 6.9/10 dhe një “Indeks Sigurie” mbi mesataren. Ashtu si unë, ai vuri në dukje kohët e gjata të tërheqjes dhe shërbimin e dobët ndaj klientit.
 • Goran Gaćeša nga askgamblers.com e vlerëson Dafabet mjaft keq, por komentet e lojtarëve në faqe janë mjaft të mira.

Termat dhe Kushtet

Termat dhe kushtet të kazinove I konsideroj si të drejta.

Dafabet ndalon strategji specifike bastesh, por nuk kam dëgjuar që ky rregull të

Bonuset

Dafabet ofron një bonus mirëseardhës për lojtarët e rinj. Aktualisht është 50% deri në 80 EUR

Si të merrni bonusin?

 1. Hapni një llogari në Dafa Sports.
 2. Bëni një depozitë prej të paktën 15 EUR/ 10 USD ose më shumë për të marrë bonusin.
 3. Në depozitën tuaj të parë, do të vini re se një fushë e KODIT BONUS tani është e disponueshme në arkë me një listë të kodeve bonus FDB të disponueshme nga të cilat mund të zgjidhni.

Zgjidhni kodet bonus të dëshiruara më poshtë për të zgjedhur se cilin paketë FDB dëshironi të aplikoni për depozitën tuaj të parë. Klikoni në “Depozitë” për të vazhduar me depozitën dhe për t’u kredituar menjëherë me Bonusin tuaj të zgjedhur të Depozitës së Parë.

Kodi BonusOferta % e FDB SportiveShuma MaksimaleKërkesa për bast
DSFDB50EUR1950%EUR80 (USDT 100)15x (Bonus + Deposit)
DSFDB50USD1950%USD100 (USDT 100)15x (Bonus + Deposit)

E RËNDËSISHME: Kodet promocionale të bonusit të depozitës së parë të treguara në këtë faqe mund të përdoren vetëm përmes arkës kur bëni depozitën tuaj. Depozitat e bëra pa kodet përkatëse të bonusit do të humbasin automatikisht të drejtën për t’i marrë ato.

Për më shumë detaje, duke përfshirë termat dhe kushtet si dhe kërkesat, vizitoni faqen zyrtare të Dafabet.

Një bonus për lojtarët e rinj të kazinos është gjithashtu i disponueshëm. Shuma e tij është 100% e depozitës së parë deri në 130 EUR.

Merrni Bonusin tuaj të Depozitës së Parë ditën e ardhshme pasi të keni përmbushur kërkesën minimale të depozitës në Kazino!

Kërkesa Minimale e DepozitësBonus (100% deri në)
USD12USD140
EUR11EUR130
GBP10GBP115

Për më shumë detaje, duke përfshirë termat dhe kushtet si dhe kërkesat, vizitoni faqen zyrtare të Dafabet.

Përmbledhja dhe vlerësimi

Endrit Krasniqi

Siguria
Basti sportiv
Kazino
Suporti I klientit
Metodat e pagesës

Dafabet ofron një platformë të mirë të lojërave të fatit, duke u ofruar lojtarëve të saj një zgjedhje të gjerë dhe përvojë gjithëpërfshirëse. Më ka pëlqyer eksplorimi dhe testimi i veçorive të disponueshme në këtë platformë dhe mund të them me besim se është një nga më të mirat në treg për lojrat e fatit në Shqipëri dhe në të gjithë rajonin e Azisë dhe Paqësorit.

Fatkeqësisht, lojtarët kanë pohuar se shërbimi ndaj klientit është i jo shumë I mirë dhe për të bërë tërheqjen do të duhet disa kohë në dispozicion. Unë do të mbaj një vështirm në këtë situatë dhe do t’ju njoftoj nëse diçka ndryshon.

4.5
pros
Përzgjedhje e mirë e lojërave
Kazino live në dispozicion
Ofertë e mirë për baste sportive, koeficientë të lartë
Kazino e madhe ndërkombëtare
cons
Suport I klientit i ngadaltë
Procesi I tërheqjes pak I gjatë për tu kryher

FAQ

 • Sa është bonusi i mirëseardhjes për bastet sportive në Dafabet?

  Dafabet ofron një bonus mirëseardhjeje prej 50% deri në EUR80 për seksionin e basteve sportive. Për t’u kualifikuar për bonusin, lojtarët duhet të hapin një llogari me Dafa Sports dhe të depozitojnë të paktën 15EUR.

 • Çfarë bonuse mund të pres në seksionin e kazinosë Dafabet?

  Dafabet ofron 100% bonus mirëseardhjeje deri në EUR130 në anën e kazinosë! Për t’u kualifikuar për këtë promovim, lojtarët duhet të bëjnë një depozitë minimale prej EUR11 në një transaksion në Dafabet Casino. Bonusi do të jepet të nesërmen pas një depozitë e suksesshme.

 • Si mund të kontaktoj shërbimin e klientit Dafabet?

  Mund të kontaktoni shërbimin ndaj klientit Dafabet nëpërmjet Bisedës së drejtpërdrejtë, e disponueshme 24/7 në anglisht. Nëse keni nevojë për ndihmë me email, mund ta dërgoni pyetjen tuaj në ensupport@dafabet.com.

 • A është Dafabet një platformë e sigurt e lojërave të fatit?

  Po, Dafabet është një platformë e sigurt dhe e besueshme e lojërave të fatit në internet. Ajo ka funksionuar që nga viti 2004 dhe mban licenca dhe rregullore të ndryshme në disa juridiksione, duke përfshirë rregulloret e Curacaos dhe licencat për të operuar baste dhe lojëra.

Verifikuar nga: Aizat Chew

Autori Endrit Krasniqi

Unë jam Endrit Krasniqi. Unë jam i specializuar në bastet sportive dhe shpesh herë ndaj informacione të ndryshme në lidhje me bastet në faqen time të internetit. Në lidhje me kompanitë që ofrojnë lojërat e fatit, strategjitë e basteve dhe kazinove online. Unë kam përgatitur një udhëzim të plotë për fushën e lojërave të fatit në Shqipëri dhe më gjerë. Falë njohurive të ndryshme dhe ekspertizës sime, përpiqem t'u ofroj lexuesve detaje të përditësuara dhe rekomandime të një nivelit të lartë.

dafabet

4.5/5