Powbet

Mirë se vini në recensionin tim për markën Powbet. E shkrova atë pasi testova gjithçka që konsideroj thelbësore me çdo kompani bastesh. Kalova një muaj duke eksploruar faqen e tyre të internetit, duke vendosur baste, duke provuar lojërat e kazinos, duke bashkëvepruar me mbështetjen e klientit, si dhe duke depozituar dhe tërhequr fonde duke përdorur opsione të ndryshme pagese. Të gjitha këndvështrimet e mia të detajuara do t’i gjeni më poshtë. Ndihuni të lirë të lexoni recensionin ose të përdorni tabelën e përmbajtjes për të kaluar direkt në fushën tuaj të interesit.

Disa informacione të rëndësishme

100% deri në 100€
Vizito ueb-siten
 • Pronari: Rabidi N.V.
 • Licensa: Curacao Gaming Authority
 • Suporti I klientit: support@powbet.com, Live Chat
 • Themeluar: 2021
 • Aplikacion celular: Nr

Përdorimi i VPN-së nuk lejohet

Metodat e pagesës

Depozita: Skrill, Skrill 1-Tap, mastercard, Neteller, MiFinity

Tërheqja: Skrill, Skirll 1-Tap, Neteller, MiFinity, Bitcoin Cash, tether, bitcoin, litecoin, ethereum, ripple, USD Coin, DAI

Lojëra

Bast, Slots, Blackjack, Roulette, Video poker, Bingo, Baccarat, Live games, Craps and dice, Keno, Scratch cards, eSports betting, Crash games

Gjuhët

english

anglisht

çekisht, anglisht, frëngjisht, gjermanisht, italisht, rusisht, spanjisht, polonisht, finlandisht, greqisht, hungarisht, norvegjez, portugalisht, turqisht

Powbet Rishikimi

Përmbledhje e shkurtër

 • Powbet operon me licencë nga Curacao Gaming Authority.
 • Është një kompani e sigurt dhe e besuar.
 • Bonusi i mirëseardhjes për bastet sportive është 100% deri në 100 EUR, ndërsa bonusi i kazinosë është 100% deri në 500 EUR dhe 200 rrotullime falas

Informacion bazë rreth Powbet

Powbet.com është një platformë bastesh online e sapo lançuar që filloi funksionimin në vitin 2021. Zotëruesi saj është Rabidi N.V., i regjistruar sipas ligjeve të Curaçao. Powbet është i licencuar nga Curacao Gaming Authority me numër licence 8048/JAZ2020-001, duke ofruar kështu një mundësi loje të  besueshme për lojtarët.

Rabidi N.V. zotëron Powbet dhe operon marka si Rabona, Fezbet, Quickwin, LibrabetWazamba dhe disa kompani të tjera. Bazuar në përvojën e tij me këto marka, Rabidi N.V. duket se ka eksperiencën e nevojshme për të ofruar një nivel të lartë platformë bastesh për përdoruesit e saj.

Besoj që ky rishikim t’u përgjigjet të gjitha pyetjeve tuaja. Çfarë mund të mësoni prej saj?

Bastet sportive

Powbet sports betting

Pavarësisht se është relativisht i ri në skenë, Powbet duket i vetëdijshëm për rëndësinë e ofrimit të opsioneve të ndryshme të basteve sportive.

Sportet e ofruara: Powbet ofron baste në sportet e njohura dhe ngjarjet sportive më pak të njohura. Më poshtë është një tabelë me të gjitha sportet që ofrohen në Powbet.

Koeficientët: Koeficientët e tyre janë konkurruese për sportet popullore. I kam krahasuar me kompani të ndryshme që operojnë në Shqipëri, dhe zakonisht bien në një gamë të mirë – jo shumë të larta apo shumë të ulëta, ashtu siç duhet.

Opsionet e basteve: Përveç opsioneve të zakonshme të basteve, Powbet ofron disa opsione të tjera, të tilla si baste të kombinuara, baste mbi/nën, etj.

Platforma duket e lehtë për t’u përdorur, e cila, e kombinuar me një ofertë të mirë, më lejon të vlerësoj pozitivisht këtë pjesë.

Baste të drejtpërdrejta në Powbet

Në Powbet, lojtarët mund të ndjekin ndeshjet në kohë reale dhe të vendosin baste të drejtpërdrejta. Gama e ngjarjeve që ofrohen është mjaft mbresëlënëse, nga bastet si parashikimi I fituesit të ndeshjes deri te ato më të ndërlikuara, si p.sh. se cila skuadër do të shënojë më pas ose numri i goditjeve nga këndi dhe kartonët e verdhë.

Platforma siguron përditësime të rezultateve, të cilat janë thelbësore për bastet live. Vonesat mund të jenë zhgënjyese, dhe humbja e një mundësie mund të jetë zhgënjyese. Për më tepër, platforma ofron statistika për të ndihmuar vendimmarrjen përpara se të vendosni një bast.

Kazino Powbet

Powbet ofron një sërë lojërash kazino. Këtu do të zbuloni lojërat elektronike (slot) lojëra të njohura dhe të reja.

Platforma ofron prej zhvilluesit më të mirë të softuerit për të siguruar lojëra të nivelit të lartë, cilësi grafike mbresëlënëse dhe efekte zanore reale. Këta partnerë përfshijnë Playtech, NetEnt, Evolution, Pragmatic Play, Microgaming, Red Tiger, Quickspin, Nolimit City, dhe Yggdrasil.

Cilat lojëra elektronike ofrohen?

Ka disa lojëra elektronike të njohura në Powbet, duke përfshirë Rich Wilde të njohur dhe të pëlqyer, Book of Dead dhe Star Joker. Pragmatics Wolf Gold ja vlen gjithashtu të kontrollohet dhe Play’n GO Scroll of Dead është shtuar. Janë shtuar gjithashtu shumë veçori të reja. Nëse nuk jeni të sigurt se çfarë dëshironi të luani, mund të vizitoni një faqe të veçantë me lojëra elektronike të njohura ose të reja.

Jackpot dhe promovime

Lojëra të shumta paraqesin mundësi për të fituar jackpot. Powbet shpesh kryen promovime që u japin lojtarëve akses në bonuse dhe rrotullime falas.

Për më tepër, disa lojëra elektronike janë të lidhura me jackpote progresive. Duke lundruar në çdo lojë, mund të mësoni se si të aktivizoni raunde bonusi që mund të çojnë në më shumë shanse fitimi.

Kazino live

Ekziston edhe një seksion I kazinosë live. Ajo ofron lojëra si blackjack live, ruletë live, baccarat live dhe më shumë. Ekzistojnë mundësi të ndryshme argëtimi që bazohen në buxhetin dhe preferencat tuaja.

Ofertuesit janë profesionistët më të mirë që e menaxhojnë me mjeshtëri lojën duke qenë miqësorë.

Komunikimi kryhet përmes chat-it. Cilësia e videos dhe audios së lojës është e nivelit të lartë.

Faqja e internetit dhe navigimi

Faqja e internetit Powbet krenohet me një dizajn bashkëkohor që është i përshtatshëm për përdoruesit dhe i përshtatshëm për të lundruar. Ngjyra blu e thellë e faqeve nxjerr profesionalizëm dhe seriozitet, duke ngjallur besim te përdoruesit. Një dobësi është mungesa e një përkthimi shqip në faqe.

Sidoqoftë, lundrimi nëpër faqe është i drejtpërdrejtë dhe intuitiv. Menuja kryesore ndodhet në krye të faqes dhe është krijuar për të ndihmuar vizitorët të gjejnë me shpejtësi destinacionet e tyre të dëshiruara, qofshin ato lojëra kazino, opsione të basteve sportive, burime mbështetëse ose cilësime të profilit.

Ana e majtë e ekranit shfaq një listë gjithëpërfshirëse të të gjitha sporteve, me ngjarjet aktuale të disponueshme për baste të shfaqura në qendër. Ana e djathtë akseson me lehtësi të gjithë informacionin përkatës për vendosjen e basteve.

Aplikacionet celulare dhe uebsajti celular

Powbet aktualisht i mungon një aplikacion celular, por kjo nuk i ndalon përdoruesit celularë të shijojnë ofertat e tij. Faqja e saj e internetit është krijuar për të funksionuar në të gjithë telefonat inteligjentë dhe tabletët, duke e bërë të lehtë navigimin.

Faqja e internetit mundëson një grafikë dhe ngarkime të shpejta të faqeve dhe i lejon lojtarët të kryejnë detyra të ndryshme ashtu si në një kompjuter, nga krijimi i një llogarie deri te depozitimi, luajtja e lojërave të kazinosë dhe vendosja e basteve.

Menyra pagese

Transaksionet e sigurta dhe opsionet e shumta të pagesave janë thelbësore për një platformë lojrash që dëshiron të jetë një nga më të mirat në treg. Powbet ofron disa mënyra pagese të përshtatshme për lojtarët shqiptarë.

Lojtarët kanë opsione të ndryshme depozitash si Skrill, Skrill 1-Tap, Neteller dhe MiFinity. Transfertat bankare klasike janë të disponueshme ekskluzivisht për tërheqje.

Përpara se të bëni një depozitim apo tërheqje, kontrolloni kostot e mundshme që lidhen me secilën prej mënyrave të caktuar pagese dhe kohën e nevojshme për të përfunduar transaksionin.

Këtu është një listë e mënyrave të pagesës të disponueshme për lojtarët shqiptarë në Powbet:

Depozita

Tërheqja

Suporti i klientit

Shërbimi i mirë dhe I shpejtë ndaj klientit është thelbësor. E drejtë? Powbet duket se e kupton këtë. Lojtarët që përballen me probleme ose kanë nevojë për ndihmë kanë dy rrugë për suportin e teknikës.

Metoda më e shpejtë dhe më e drejtpërdrejtë është biseda e drejtpërdrejtë, e cila funksionon gjatë gjithë orës. Me chat, përdoruesit mund të lidhen menjëherë me përfaqësuesit e kompanisë për të adresuar të gjitha pyetjet e tyre.

Për probleme të ndërlikuara ose pyetje që nuk janë urgjente, Powbet ofron gjithashtu mbështetje me email në support@Powbet.com. Megjithëse marrja e përgjigjes me email mund të zgjasin më shumë se biseda, ato janë gjithmonë të plota.

Mënyra e kontaktitKoha e përgjigjesDetajet e kontaktit
EmailDeri në 24 orësupport@powbet.com
Live Chatderi në disa minutaE disponueshme në faqen e internetit

Si të regjistroni një llogari?

Regjistrimi në platformë është i thjeshtë. Ju duhet vetëm të vendosni të dhënat bazë si emrin, adresën, datën e lindjes dhe të dhëna të tjera. Saktësia në sigurimin e të dhënave është thelbësore, pasi ato do të përdoren për qëllime identifikimi.

Procesi i regjistrimit zakonisht përfshin verifikimin për të garantuar sigurinë e llogarisë dhe për të parandaluar mashtrimin. Fillimisht, ju duhet të verifikoni adresën tuaj të emailit, e ndjekur nga procedurat e verifikimit të identitetit.

Lojërat e përgjegjshëme

Powbet thekson praktikat e lojërave të fatit dhe mbrojtjen e lojtarëve. Platforma ndjek dhe zbaton mjete dhe politika për të inkurajuar lojtarët të luajnë me përgjegjësi.

Kjo përfshin vendosjen e kufijve në baste, pezullimin për një periudhë nga loja dhe madje edhe përkohësisht pezullimin e llogarive.

Për më tepër, platforma ofron lidhje dhe burime për organizatat që ndihmojnë individët që merren me çështjet e lojërave të fatit.

Këndvështrime nga ekspertë të tjerë

Kam një vlerësim të lartë për dy faqe që ofrojnë informacion të besueshëm rreth industrisë së lojërave të fatit: casino.guru dhe askgamblers.com. Ata janë ndër të paktët, si ne, që përpiqen t’i rishikojnë kazinotë me ndershmëri. Atëherë, çfarë mendojnë ekspertët e casino.guru dhe askgamblers.com për Powbet?

 • Ayberk Ayan nga Casino.guru i dha Powbet një vlerësim prej 9.7/10 dhe një “Indeks Sigurie” shumë të lartë. Jam plotësisht dakord me një vlerësim kaq të lartë.
 • Irena Ducic nga askgamblers.com i dha Powbet një vlerësim prej 6.5/10 dhe komentet e lojtarëve në faqe janë shumë të mira.

Termat dhe Kushtet

Termat dhe kushtet e kësaj kompanie I konsideroj si të drejta

Të gjitha depozitat që ju kryheni duhet të vihen bast 1 herë përpara se të kërkoni tërheqje

Bonuset

Aktualisht, Powbet po ofron një bonus mirëseardhës për lojtarët e rinj të basteve sportive – 100% e depozitës së parë deri në 100€.

Si të merrni bonusin?

 1. Regjistroni një llogari
 2. Bëni depozitën tuaj të parë.
 3. Plotësoni kërkesën e xhiros prej 1 herë depozitës fillestare me kuota minimale 1.50.
 4. Merrni një bonus 100%.

Ky ofertë është i disponueshëm vetëm për klientët e rinj që janë regjistruar dhe kanë bërë depozitën e tyre të parë me para reale.

Për Termat dhe Kushtet e detajuara, vizitoni faqen zyrtare të Powbet.

Aktualisht, Powbet po ofron një bonus mirëseardhës për lojtarët e rinj të kazinos – 100% e depozitës së parë deri në 500€ dhe 200 Rrotullime Falas.

Si të merrni bonusin?

 1. Bëni një depozitë minimale prej 20€.
 2. Vizitoni seksionin “Bonusi im” në profilin tuaj dhe aktivizoni promocionin.
 3. Filloni të luani me paratë bonus.

Nëse dëshironi të lexoni më shumë rreth këtij bonusi ose të regjistroni një llogari, ju rekomandoj të përdorni këtë lidhje.

Përmbledhja dhe vlerësimi im

Endrit Krasniqi

Siguria
Basti sportiv
Kazino
Suporti I klientit
Metodat e pagesës

Pas një analize, arritëm në një vlerësim përfundimtar. Më lanë veçanërisht përshtypje transparenca e faqeve të internetit, lehtësia ndaj përdoruesit dhe ofertat e ndryshme në bastet sportive dhe lojërat e ndryshme kazino.

Powbet ofron një sërë opsionesh bastesh, duke përfshirë bastet live, lojërat e kazinosë dhe përvojat e drejtpërdrejta të kazinosë. Zgjidhjet e tyre teknologjike janë të nivelit të lartë në industri. Ato sigurojnë performancë të mirë në të gjitha pajisjet.

Për sa i përket mbështetjes së klientit, Powbet shkëlqen në komunikimin efektiv me përdoruesit. Megjithatë, aktualisht nuk ofrojnë mbështetje në shqip, gjë që më bëri të heq disa pikë.

Në rishikimin tim, vendosa t’i jap Powbet një vlerësim 4.8 nga 5. Ky është një rezultat i lartë që pasqyron opinionin tim të përgjithshëm për shërbimin.

4.8
pros
Regjistrimi është i mundur nga shumica e vendeve
Gama e gjerë e basteve sportive
Koleksion i gjerë i lojërave të kazinosë
cons
Nuk ka aplikacion celular
Të gjitha depozitat duhet të vihen bast 1 herë përpara tërheqjes.

FAQ

 • Cili është bonusi i mirëseardhjes për bastet sportive në Powbet?

  Bonusi i mirëseardhjes i Powbets për bastet sportive është 100% deri në 100 €. Pas regjistrimit dhe depozitën e parë, bonusi do të shtohet automatikisht në llogarinë tuaj.

 • Çfarë bonusesh kazino ofron Powbet?

  Bonusi i mirëseardhjes në kazino Powbet është 100% deri në 500 € plus 200 rrotullime falas. Rrotullimet falas dhe shumat e bonusit jepen pas depozitimit të parë.

 • Cilat mënyra pagese janë të disponueshme në platformën Powbet?

  Powbet ofron një shumëllojshmëri mënyrash pagese, duke përfshirë Neteller, Skrill, Skrill 1-Tap, MiFinity, bitcoin, Bitcoin Cash, tether, DAI, ripple, litecoin, ethereum.

 • Si mund të kontaktoj shërbimin e klientit Powbet?

  Ka dy mënyra për të kontaktuar shërbimin e klientit Powbet. Mënyra më e shpejtë dhe më e lehtë është të përdorni funksionin 24/7 të bisedës drejtpërdrejt, i cili lejon një bisedë të drejtpërdrejtë me një përfaqësues të kompanisë. Ju gjithashtu mund të dërgoni email në support@Powbet.com për ndihmë.

 • A është Powbet një libralidhës i sigurt?

  Powbet thekson sigurinë e të dhënave dhe transaksioneve të përdoruesve. Platforma përdor protokolle të ndryshme dhe mjete sigurie për të garantuar privatësinë dhe sigurinë e klientët. Një licencë nga Curacao Gaming Authority konfirmon se Powbet është një bastvënës 100% i sigurt.

Verifikuar nga: Aizat Chew

  Autori Endrit Krasniqi

  Unë jam Endrit Krasniqi. Unë jam i specializuar në bastet sportive dhe shpesh herë ndaj informacione të ndryshme në lidhje me bastet në faqen time të internetit. Në lidhje me kompanitë që ofrojnë lojërat e fatit, strategjitë e basteve dhe kazinove online. Unë kam përgatitur një udhëzim të plotë për fushën e lojërave të fatit në Shqipëri dhe më gjerë. Falë njohurive të ndryshme dhe ekspertizës sime, përpiqem t'u ofroj lexuesve detaje të përditësuara dhe rekomandime të një nivelit të lartë.

  Powbet

  4.8/5